12:11 10 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Pasaulē
Saņemt īso saiti
38

Francijas ĀM uzskata, ka Sīrijas prezidents panācis uzvaru karā, taču ne mieru.

RĪGA, 3. septembris — Sputnik. SAR prezidents Bašars Asads uzvarējis pilsoņu karā Sīrijā, paziņojis Francijas ārlietu ministrs Žans Īvs Ledriāns. Par to informē Sputnik International.

"Asads ir uzvarējis karā. Mums tas jāatzīst," — uzsvēra Francijas Ārlietu ministrijas vadītājs.

Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka Sīrijas prezidents izcīnījis uzvaru karā, nevis mieru. Pēc ministra domām, lai to panāktu, Damaskai nepieciešams "politisks lēmums, ar starptautisko starpnieku piedalīšanos."

Ledriāns norādīja, ka Damaska bija apņēmusies atbrīvot Idlibas provinci no teroristiem. Tomēr, pat ja valdības armijai izdosies atgūt valsts kontroli šajā reģionā, tas neatrisina problēmas, kas izprovocējušas konfliktu, uzskata ministrs.

Resora vadītājs piebilda, ka Francija sekmēs Sīrijas konflikta risināšanu apspriešanas ietvaros ANO Ģenerālajā Asamblejā.

Ledriāns arī uzsvēra, ka Rietumu koalīcija ir gatava veikt triecienus pret arābu Republiku gadījumā, ja valdības spēki sāks izmantot ķīmiskos ieročus pret Idlibas civiliedzīvotājiem.

Idlibas province Sīrijas ziemeļos ir vienīgais reģions, kurā saglabājusies nelikumīgu bruņoto formējumu kontrole. Iepriekš tur tika izveidota  konflikta deeskalācijas zona.

Pēdējā laikā situācija šajā reģionā kļūst arvien saspringtāka. Krievijas Aizsardzības ministrijas rīcībā esošā informācija liecina, ka teroristiskais grupējums "Haiat Tahrir Aš-Šam" ("Džebhat an Nusra", Krievijā aizliegts teroristiskais grupējums) gatavo provokāciju, lai pēc tam apsūdzētu Bašara Asada spēkus par ķīmisko ieroču pielietošanu pret Idlibas civiliedzīvotājiem. Tas ir vajadzīgs, lai vēlāk attaisnotu uzbrukumus no ārienes.    

Pēc temata

Donalds Tramps ierosinājis "citām bagātām valstīm" palīdzēt Sīrijai
Damaska pieprasījusi ASV izvest bruņotos spēkus no Sīrijas
Irānas Bruņotie spēki informē par ASV kuģa ierašanos Persijas līcī ar ķimikālijām
Idlibas iedzīvotāji Sīrijā brīdinājuši Krieviju par gaidāmu provokāciju

Galvenie temati