11:56 29 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
31

Šonedēļ Eiropas Komisija apstiprināja pirmo projektu finansējuma paketi Irānas stabilas ekonomiskās un sociālās attīstības atbalstam. Tā ir daļa no plaša projektu kompleksa Irānai par kopējo summu 50 miljonu eiro apmērā.

RĪGA, 26. augusts — Sputnik. Eiropas Savienības lēmums piešķirt Irānai 20,7 miljonus dolāru Irānai "sūta kļūdainu signālu kļūdainā laikā". ASV un Eiropas Savienībai ir kopā jāpalīdz vienkāršajiem Irānas iedzīvotājiem, paziņoja ASV Valsts departamenta pārstāvis, informēja RIA Novosti.

"Eiropas Savienības paziņojums par jaunu izmaksu 20,7 miljonu dolāru apmērā Irānas un Eiropas "ekonomisko un sektorālo attiecību paplašināšanai" sūta nepareizu signālu nepareizā laikā," — teikts resora paziņojumā.

Vašingtona apgalvo, ka piešķirtie līdzekļi tiks izmantoti nevis palīdzībai valsts iedzīvotājiem, bet gan teroristiekai darbīai.

"Tā (palīdzības sniegšanas — red.) vietā Savienotajām Valstīm un Eiropas Savienībai kopā jāstrādā, lai atrastu ilgtermiņa lēmumu patiesam Irānas iedzīvotāju atbalstam un reģionālās un pasaules stabilitātes apdraudējuma pārtraukšanai no Irānas režīma puses," — teikts paziņojumā.

Šonedēļ Eiropas Komisija apstiprināja pirmo projektu finansējuma paketi Irānas stabilas ekonomiskās un sociālās attīstības atbalstam. Tā ir daļa no plaša projektu kompleksa Irānai par kopējo summu 50 miljonu eiro apmērā. Ziņots, ka pirmā atbalsta pakete sastāsīs 18 miljonus dolāru.

ASV izstāšanās no kodoldarījuma ar Irānu

6. augustā ASV atjaunoja plašās sankcijas pret Irānu, kas bija iepriekš apturētas, kas tika panākta vienošanās Irānas kodolprogrammas jautājumā. Šī gada maijā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Vašingtona izstājas no darījuma ar Teherānu un atjauno visas sankcijas, tostarp arī pret valstīm, kas veido biznesa attiecības ar Irānu.

Rezultātā Eiropas Savienība apstiprināja normatīvo aktu, kas ES teritorijā atceļ ASV eksteritoriālās sankcijas pret Irānu. Runa ir par atjaunotu ES Bloķējošo statūtu (Blocking Statute) no 1996. gada, kura mērķis ir mīkstināt ASV sankciju ietekmi uz kompānijām ES, kas organizē likumīgu biznesu ar Irānu.     

Pēc temata

Junkers pastāstījis prankeriem, ko domā par Trampu
Tramps paziņojis, ka NATO valstu pienākums ir kompensēt ASV aizsardzības izdevumus
Analītiķi prognozē naftas cenu pieaugumu līdz 150 dolāriem par barelu
Irānas Bruņotie spēki informē par ASV kuģa ierašanos Persijas līcī ar ķimikālijām

Galvenie temati