23:50 30 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Pasaulē
Saņemt īso saiti
26

Sīrijas prezidents Bašars Asads uzsvēra, ka valsts paļausies tikai pati uz saviem spēkiem, sarežģītās situācijās – uz draugu palīdzību.

RĪGA, 25. jūnijs — Sputnik. Eiropa un Savienotās Valstis nepiedalīsies Sīrijas atjaunošanā, paziņoja valsts prezidents Bašars Asads intervijā korespondentes Iradas Zeinalovas programmai "Itogi nedeļi" televīzijas kanālā NTV.

Valsts vadītājs atgādināja dažu politiķu izteikumus par to, ka Damaskai nepalīdzēs, kamēr pie varas būs pašreizējā valdība, un nosauca tos par "labākajiem Rietumu izteikumiem visa Sīrijas kara laikā".

Viņš uzsvēra, ka neplāno iesaistīt rekonstrukcijas projektos Eiropas valstis un ASV.

"Mēs vienkārši neļausim viņiem to izdarīt, vienalga, vai viņi atnāks ar naudu vai ne. Vai viņi piedāvās aizņēmumu, ziedojumu, grantus, ko vien vēlas, — mums Rietumi nav vajadzīgi. Rietumiem ir tāls jēdziens "godīgums": viņi nedod, viņi tikai ņem," — paskaidroja prezidents.

Sīrijas prezidents paskaidroja, ka valsts paļausies tikai pati uz saviem spēkiem, sarežģītās situācijās — uz draugu palīdzību. "Iespējams, Sīrijas atjaunošana aizņems vairāk laika, taču iemeslu satraukumam nav," — Bašara Asada vārdus citēja RIA Novosti.

Abhāzijas Republikas karogs
© Sputnik / Алексей Никольский

Vienlaikus viņš atzīmēja, ka daudzas kompānijas no Eiropas pūlas organizēt darbu Sīrijas Arābu Republikā, taču tās ņem vērā tikai vēlmi nopelnīt. Šādu ekspansiju atbalsta ES valstu valdības, taču pagaidām tā netiek afišēta, piebilda Asads.

"Kad runa ir par valsts atjaunošanu pēc kara, — jūs sakāt, 400 miljardi (būs nepieciešami valsts atjaunošanai — red.), plus vai mīnus, tas ir aptuveni, — tas ir vesels tirgus, tā ir vesela ekonomika, tās ir investīcijas," — viņš norādīja.

Šī gada aprīlī kļuva zināms, ka Sīrijas valdība nodrošinās priekšrocības Krievijas uzņēmumiem, kuri piedalīsies infrastruktūras atjaunošanā. Speciālisti vērtē, ka valsts tautsaimniecības kompleksa rekonstrukcija var ilgt aptuveni 15 gadus.    

Pēc temata

Krievija pēta Sīrijas nodotās nesprāgušās amerikāņu raķetes
Sīrijas armija notriekusi ievērojamu daļu koalīcijas palaisto raķešu
Sīrija: pasaule uz jaunas Karību krīzes robežas
Damaska informē: atrasti teroristu kaujinieku pamestie ķīmiskie ieroči

Galvenie temati