16:41 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (241)
83

Vācijas Enerģētikas ministrijā uzskata, ka amerikāņu gāze izrādīsies dārgāka, nekā Krievijas.

RĪGA, 18. maijs – Sputnik. Vācijas ekonomikas un enerģētikas ministrs Pēters Altmaiers paziņoja, ka Berlīnes iespējamā atteikšanās no "Ziemeļu straumes 2" gāzesvada negarantē ASV sašķidrinātās gāzes importa pieaugumu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz vācu telekanāla ARD tiešo ēteru.

Tāpat vācu ministrs paziņoja, ka Vašingtona meklē noieta tirgus, un Vācijā ir gatavi parūpēties par to, lai gāze vieglāk nonāktu valstī.

"Taču šobrīd tā paliek ievērojami dārgāka, nekā gāze, kura tiek piegādāta pa cauruļvadu," — uzsvēra Altmaiers.

Tāpat ministrs piebilda, ka, ja ASV rūpējas par savām ekonomiskām interesēm, tad tām ir jābūt gatavām, ka arī Eiropā rīkosies analoģiskā veidā. Ceturtdien kļuva zināms, ka Vašingtona neizslēdz iespēju ieviest sankcijas pret "Ziemeļu straumes 2" īstenošanu, taču cer, ka līdz tam lietas nenonāks, par to paziņoja ASV Valsts departamenta Enerģētikas departamenta direktore Sandra Oudkirka uzstāšanās laikā Berlīnē, par to rakstīja Spiegel.

Iepriekš amerikāņu avīze The Wall Street Journal paziņoja, ka ASV prezidents Donalds Tramps piedāvājis Vācijas kanclerei Angelai Merkelei aprīļa tikšanās laikā Vašingtonā atteikties no "Ziemeļu straumes 2" projekta apmaiņā pret pārrunām par jaunu tirdzniecības vienošanos ar ES.

Temats:
Ziemeļu straume 2 (241)

Pēc temata

Gazprom: iespējams, būvēsim "Ziemeļu straumi 3"
Vācu ekologi mēģina pārtraukt "Ziemeļu straumes 2" būvdarbus
Dānija atzīst: "Ziemeļu straumi 2" bloķēt nav iespējams
Somija izniegusi visas "Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamās atļaujas
Vācija izsniegusi "Ziemeļu straumes 2" būvdarbiem nepieciešamās atļaujas

Galvenie temati