02:41 20 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Pasaulē
Saņemt īso saiti
35

Ziņojuma autori godīgi uzrakstījuši, ka "nav atraduši nekādus sazvērestības vai darbības koordināciju pierādījumus" starp Donalda Trampa vēlēšanu štābu un Kremli.

RĪGA, 28. aprīlis — Sputnik. Piektdien, 27. aprīlī ASV Kongresa Pārstāvju palātas komiteja publicēja daļu no bēdīgi slavenā ziņojuma par iedomāto "Krievijas iejaukšanos" ASV prezidenta vēlēšanās, kurās uzvaru izcīnīja Donalds Tramps, vēsta Sputnik Igaunija.

"Palīdzēja" bez vienošanās

Komitejas vadītāja Devina Ninesa parakstītais solīdais dokuments satur 200 lappuses. Aģentūra RIA Novosti vēsta, ka tajā apgalvots: Krievija kopš 2015. gada esot īstenojusi kampaņu ar mērķi kaitēt prezidenta vēlēšanām ASV ar kiberuzbrukumu, sociālo tīklu, vidutāju un valsts mediju palīdzību.

Sociālais tīkls Facebook. Foto no arhīva
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Taču komiteja nav atradusi nekādus konkrētus pierādījumus Donalda Trampa priekšvēlēšanu štāba un Krievijas valdības sazvērestībai. Ziņojumā precizēts, ka "komiteju uztrauc tas, ka Krievija joprojām strādā ar mērķi graut rietumu demokrātijas, pastiprinot sociālās problēmas, politisko nestabilitāti un sašķeltību".

Dokumenta autori pauž neapmierinātību ar valdības "lēno un nekonsekvento" reakciju uz iedomāto Krievijas iejaukšanos valsts iekšējās lietās. Ziņu aģentūra "Rossija segodņa", Sputnik, telekanāls RT un izdevums Russia Beyond the Headlines tajā nosaukti par "Krievijas mediju propagandas aparāta elementu", kurš, pēc kongresmeņu pārliecības, izmantots, lai iejauktos vēlēšanās.

Kopumā izmeklēšanas gaitā liecības snieguši vairāk nekā 70 cilvēki, savākti un izpētīti vairāk nekā 300 000 dažādu dokumentu. Pirms ziņojuma publikācijas speciālās komitejas loceklis republikānis Maikls Konvejs apgalvoja, ka "tagad amerikāņu tautai ir iespēja patstāvīgi novērtēt informāciju", ko ASV izmantoja ar mērķi "nonākt pie publicētajiem secinājumiem".

Speciālā komiteja jau 12. martā paziņoja, ka pārtrauc izmeklēšanu un ir gatava publicēt ziņojumu. Taču noteikumi paredz, ka ar to gandrīz mēnesi iepazīstas FIB un CIP, lai publikācijā netiktu nejauši pieļauta slepenas informācijas noplūde. Rezultātā daudzi ziņojuma fragmenti ir slēpti.

Kā es priecājos!

Lielāko prieku ziņojums, šķiet, sagādājis pašam Donaldam Trampam, kurš paziņoja, ka dokuments beidzot pieliks punktu apsūdzībām par viņa štāba sazvērestību ar Krieviju.

​ASV prezidents jau 23. martā īsumā apkopoja speciālās komitejas izmeklēšanas iznākumu. "Secinājumi: nav sniegts neviens pierādījums tam, ka Trampa kampaņa būtu "vienojusies, koordinējusi darbu vai stājusies sazvērestībā ar Krieviju". Klintones kampaņa samaksāja par kompromitējošo informāciju no Krievijas — paskat tik! Totālas raganu medības! Tagad tam jāpieliek punkts!" — raksta Tramps lapā Twitter.    

Pēc temata

Putins: ASV pastāvīgi iejaucas vēlēšanās Krievijā un neslēpj to
Krieviju vaino par iejaukšanos ASV lietās ar Pokemon Go starpniecību
ASV Demokrātiskā partija iesūdzējusi tiesā Krieviju
Simoņana: Krievija pelnījusi tiesības pastāstīt pasaulei patiesību

Galvenie temati