19:53 01 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)
52

Informācijas avoti Lielbritānijas varasiestādēs un valdībā paziņojuši medijiem, ka neirotoksīns, kas izmantots uzbrukumā Sergejam un Jūlijai Skripaļiem, ražots Saratovas apgabalā.

RĪGA, 6. aprīlis —Sputnik.  Lielbritānijas specdienesti aprēķinājuši slepenās laboratorijas atrašanās vietu Krievijā, kurā it kā izgatavota nervu paralītiskā viela, ar ko saindējušies Sergejs un Jūlija Skripaļi, vēsta britu avīze Times, atsaucoties uz informācijas avotiem varasiestādēs un valdībā.

Saskaņā ar izdevuma rīcībā esošo informāciju, speciālistiem esot izdevies noteikt indīgās vielas avotu "ar zinātniskās analīzes un izlūkošanas informācijas palīdzību". Izdevums uzsvēra, ka valdība jau pirms incidenta Solsberijā esot zinājusi par objektu, kurā ražota indīgā viela A-234, ko Britānijā dēvē par "Novičok".

"Kopumā, komitejas Cobra (to veido valdības locekļi, ārkārtas dienestu un specdienestu pārstāvji – red.) pirmās sēdes laikā mēs zinājām, ka ir vairāk nekā acīmredzams, ka tā (viela – red.) ir cēlusies Krievijā," – avīzei apgalvoja avots valdībā. Izdevums skaidro, ka ķīmiskā laboratorija atrodoties Saratovas apgabalā. Runa ir par militāro zinātniski pētniecisko institūtu Šihanu pilsētā.

Times sarunbiedri uzver, ka "nav pārliecināti par 100%, taču viens avots uzstāj, ka par atrašanās vietu var runāt ar augstu ticamības pakāpi".

Arī iepriekš "Skripaļa lietā" sniegti vairāki apgalvojumi bez pierādījumiem. Līdz šim britu medijos ne reizi vien parādījušies apgalvojumi par to, ka Krievija vainojama par incidentu Solsberijā. Taču Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas slepenās laboratorijas vadītājs paziņoja, ka eksperti nav varējuši identificēt vielas izcelsmes avotu. Krievija vēl joprojām nav saņēmusi atbildes uz saviem jautājumiem par incidentu Solsberijā.

4. martā Lielbritānijā Solsberijas pilsētā tika saindēts britu spiegs Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija. Londona apgalvo, ka par Skripaļu saindēšanu ar nervu paralītisko vielu A234 vainojama Krievija. Maskava šādas apsūdzības kategoriski noliedz un atgādina, ka netālu no Solsberijas atrodas Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas ķīmiskā laboratorija.

Temats:
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)

Pēc temata

Lielbritānijas Ārlietu ministrija paskaidrojusi, kāpēc vainojusi Krieviju "Skripaļa lietā"
Laboratorija Lielbritānijā nav identificējusi "Novičok" izcelsmi
Krievija izvirzījusi 14 "neērtus" jautājumus Lielbritānijai sakarā ar Skripaļu lietu
Lielbritānija apsolījusi nodot OPCW "Skripaļa lietas" materiālus

Galvenie temati