11:20 27 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Pasaulē
Saņemt īso saiti
51

EPPA budžets 2018. gadam sastāda nepilnus 17,5 miljonus eiro, deficīts – 1,5 miljoni eiro.

RĪGA, 20. marts — Sputnik. Eiropas Padomes Parlamentārā asambleja savā rezolūcijā atzina finansiālas grūtības, ņemot vērā Krievijas atteikšanos veikt daļu iemaksas par 2018. gadu, vēsta RIA Novosti.

Dokumentā teikts, ka "Asamblejas budžeta trūkumus sarežģī Ministru komitejas pieņemtie lēmumi un Krievijas Federācijas atteikšanās veikt savu iemaksu saskaņā ar 2018. gada budžetu".

"Asamblejas budžets 2018. gadam sastāda nepilnus 17,5 miljonus eiro," – atzīmē dokumenta autori. Rezolūcijā norādīts, ka "EPPA budžets šim gadam iesaldēts par 9%". Šogad deficīts sastāda 1,5 miljonus eiro.

EPPA pauž dziļu neapmierinātību ar to, ka "spiesta tik lielā mērā samazināt savu budžetu, jo jau tāpat ievērojami novājinājusi ierobežojumu desmitgade".

Aizvadītā gada jūnija beigās Krievija informēja, ka apturēs daļu maksājumu par 2017. gadu Eiropas Padomes budžetā līdz brīdim, kad tiks atjaunotas Krievijas delegācijas tiesības. Maskava ir viens no galvenajiem Eiropas Padomes budžeta avotiem.

EPPA jaunais priekšsēdētājs Mikele Nikoleti, tāpat kā viņa priekšgājējs Pedro Agramunts, pauda nožēlu par Krievijas lēmumu nenosūtīt delegāciju uz asamblejas ziemas sesiju. Pēc viņa vārdiem, dialogs ar Krievijas delegātiem un pārējām delegācijām turpinās saskaņā "ar visām vērtībām un saistībām".

Krievijas delegācijas atgriešanās EPPA galvenais pretinieks ir Ukraina. Tās delegācija pauž viedokli, ka Krievijai neesot vietas EPPA.

Pēc temata

Latvija nevēlas redzēt Krieviju EPPA, taču tas neko nenozīmē
EPPA nosauca par fantāziju Ukrainas prasību iesūdzēt Krieviju
EPPA cer, ka Krievija prezentēs savu delegāciju 2018. gada janvārī
EPPA sūdzas par naudas trūkumu

Galvenie temati