16:39 25 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0818
  • RUB70.6675
Pasaulē
Saņemt īso saiti
89

Saskaņā ar ieceri, privātajai lidmašīnai no Buenosairesas bija jālido uz Rīgu, nevis uz Maskavu, pastāstīja kriminālprocesa dalībnieks. Pēdējā brīdī plāni mainījušies.

RĪGA, 13. marts — Sputnik. Divi Latvijas pilsoņi figurē skandalozajā krimināllietā par gandrīz 400 kg kokaīna kontrabandu no Argentīnas uz Krieviju, vēsta RT.

Februāra nogalē kļuva zināms, ka Krievijas un Argentīnas specdienesti kopīgā operācijā novērsuši 389 kg smagas kokaīna kravas nosūtīšanu uz Maskavu. Divpadsmit čemodāni ar narkotikām tika atrasti Krievijas vēstniecībā. Operācijas gaitā kokaīns tika aizvietots ar miltiem un organizēta telefona sarunu noklausīšānās. "Kokaīna lietā" Maskavā arestēti trīs par kontrabandas mēģinājumu aizdomās turamas personas, domājamais nozieguma organizators – Andrejs Kovaļčuks aizturēts Vācijā.

Кокаин, найденный в российском посольстве в Буэнос-Айресе
Argentine Ministry of Security/Handout via REUTERS
Kokaīns atrasts Krievijas vēstniecībā Buenosairesā

RT noskaidroja, ka kokaīna skandālā, iespējams, iesaistīts Krievijas kērlingists Deniss Kilba, kurš izmantots kā autovadītājs, un divi Latvijas pilsoņi, kuri pildījuši novērotāju funkcijas. Latvijas pilsoņu dalība kontrabandā apstiprina versiju par to, ka kokaīns sūtīts uz Eiropu, nevis Krieviju: noziedznieki plānojuši izplatīt narkotikas caur Latviju.

Krimināllietas materiāli liecina, ka 2017. gada oktobrī Kovaļčuks iznomājis biznesa aviācijas lidmašīnu, lai izvestu čemodānus no Argentīnas. Tajā uz Buenosairesu devās Kovaļčuka līdzzinātājs Ištimirs Hudžamovs, kuru pavadīja divi Latvijas pilsoņi.

"Jāsaka, tas bija dīvains brauciens. Vispirms mans aizstāvamais ieradās Spānijā, un no turienes privātā lidmašīnā, kopā ar diviem latviešiem, kuri pildīja novērotāju lomu, devās uz Argentīnu," – skaidroja Hudžamova advokāts Dmitrijs Miņenko.

Jurists apgalvo, ka viņam nav zināms, kas bijuši šie Latvijas pilsoņi.

"Vērsāmies pie izmeklēšanas ar lūgumu paskaidrot, kas tie bijuši, taču mums neatbild," – teica Miņenko.

Pie tam, pēc viņa vārdiem, sākotnēji bija plānots, ka privātā lidmašīna no Argentīnas ar kokaīnu dosies uz Rīgu.

RT atzīmēja, ka Latvijas Ārlietu ministrija izdevuma pieprasījumu komentārus nav sniegusi. Izmeklēšanā apsūdzības jaunajā redakcijā izvirzītas trim figurantiem, kuri arestēti Krievijā. Ņemot vērā noziegumu grupā, smago apsūdzību kontrabandā, nelikumīgā narkotisko vielu ražošanā, realizācijā vai pārsūtīšanā, figurantiem draud brīvības atņemšana līdz pat mūža ieslodzījumam.

Pēc temata

Ogļu vietā uz Latviju vests kokaīns
Kolumbijas policisti izklājuši 12 tonnas kokaīna plaša laukumā
Latvieši un lietuvieši atveda uz Jaunkaledoniju pusotru tonnu kokaīna

Galvenie temati