06:22 23 Februāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB74.1694
Krievijas prezidenta kandidāte Ksenija Sobčaka

Sobčaka atbildējusi uz Kļimkina izteikumiem par "politisko šizofrēniju"

© Sputnik / Евгений Биятов
Pasaulē
Saņemt īso saiti
20

Krievijas prezidenta kandidāte uzskata, ka Ukrainas varasiestādes nav devušas iespēju "likumīgi" apmeklēt valsti "vienīgajam Krievijas politiķim", kurš atbalsta tās suverenitāti.

RĪGA, 12. marts — Sputnik. Krievijas prezidenta kandidāte, televīzijas zvaigzne Ksenija Sobčaka atbildējusi uz Ukrainas ārlietu ministra Pāvela Kļimkina izteikumiem par "politisko šizofrēniju", ar ko viņš komentējis Sobčakas lūgumu sniegt atļauju Krimas apmeklējumam, vēsta Sputnik Lietuva.

"Ļoti negribas suverēnas valsts augstai amatpersonai atbildēt stilā "tu pats esi tāds", taču padomājiet: Ukrainas varasiestādes neļauj apmeklēt viņu valsti saskaņā ar tās likumiem vienīgajam Krievijas politiķim, kurš atbalstījis tās nacionālo suverenitāti… kuram no mums ir šizofrēnija?" – vaicā Sobčaka savā lapā Instagram.

Februāra nogalē kandidāte vērsās Ukrainas vēstniecībā pēc atļaujas doties ar humanitāru misiju uz Krimu, ko uzskata par Ukrainas teritoriju. Sobčaka uzsvēra, ka runa nav par priekšvēlēšanu aģitāciju.

Krievijas prezidenta kandidāte Ksenija Sobčaka
© Sputnik / Евгений Одиноков

Kļimkins šo lūgumu nosauca par politisku šizofrēniju". Pēc viņa domām, tā būtu "likumīga iebraukšana nelikumīgas kampaņas vešanai nelikumīgām vēlēšanām okupētā teritorijā".

Jau 2014. gada aprīlī Ksenija Sobčaka iekļauta skandalozās ukraiņu vietnes "Mirotvorets" datu bāzē par "Ukrainas valsts robežu apzinātu pārkāpšanu" savā braucienā uz Krimu.

Krima pievienojās Krievijai pēc referenduma, ko organizēja starp pussalas iedzīvotājiem 2014. gada martā. Tautas balsošanā 96,77 Krimas Republikas vēlētāju un 95,6% Sevastopoles iedzīvotāju izteica vēlmi no jauna pievienoties Krievijas Federācijai.

Krievijas prezidenta vēlēšanas notiks 18. martā.

Pēc temata

ANO aicināja Kijevu veikt efektīvu portāla "Myrotvorets" darba izmeklēšanu
Sobčaka plāno piedalīties Valsts Domes vēlēšanās 2021. gadā
Ivars Kalniņš iekļauts skandalozajā "Myrotvorets" sarakstā
Ksenija Sobčaka apšļākusi ar ūdeni Žirinovski priekšvēlēšanu debatēs

Galvenie temati