21:07 08 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Pasaulē
Saņemt īso saiti
63

Krievijas valdības pārstāvji aizrādījuši kolēģiem no ASV, ka Savienotās Valstis pastāvīgi iejaucas Krievijas iekšējās lietās, un Vašingtona to nenoliedz, paziņoja Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

RĪGA, 11. marts — Sputnik. ASV pastāvīgi iejaucas vēlēšanās Krievijā un pat neslēpj to, pastāstīja Krievijas prezidents Vladimirs Putins intervijā amerikāņu telekanālam NBC, vēsta Sputnik Lietuva.

"Mēs viņiem (ASV pārstāvjiem — red.) nesen paziņojām augstākajā līmenī: "Jūs pastāvīgi iejaucaties mūsu politiskajā dzīvē." Iedomājieties, viņi to pat nenoliedz," — norādīja prezidents.

Putins noliedza informāciju par iedomāto "Krievijas ietekmi" ASV vēlēšanās. Prezidents atgādināja, ka Maskava ievēro principus un neiejaucas citu valstu iekšējās lietās un neļauj iejaukties savās darīšanās.

Putins atzīmēja, ka ASV nodarbojas ar "netīrām lietām", taču apsūdz par to citus. Tā viņš komentēja žurnālistes Meganas Kellijas jautājumu par Krievijas uzņēmēja Jevgēņija Prigožina "iejaukšanos" vēlēšanās ASV 2016. gadā.

"Es nenodarbojos ar netīrām lietām. Viss, ko es daru, ir redzams. Tas jums ir štamps. Jums ir kāds, kam patīk darīt netīro darbu, un jums šķiet, ka mēs rīkojamies tāpat. Nekā tamlīdzīga," — teica prezidents.

Iepriekš ASV speciālais prokurors Roberts Millers apsūdzēja 13 Krievijas pilsoņus, tostarp arī Prigožinu, kā arī trīs juridiskās personas par centieniem iejaukties vēlēšanās. Iepriekš ASV varasiestādes daudzkārt izteica tamlīdzīgus pārmetumus Krevijai. Prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norādīja, ka tie ir "absolūti nepamatoti". 

Pēc temata

Gasparjans: Kadirovs Latvijā nostādīts vienā rindā ar bērziem un lāčiem
Putins pieprasījis no ASV oficiālos dokumentus "Krievijas lietā"
Diplomāts pastāstīja, kā Baltija 2000. gados kaitēja Krievijas un ES attiecībām
Rietumu mediji par Putina vēstījumu: varbūt pienācis laiks uzklausīt signālu?

Galvenie temati