21:52 08 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0871
  • RUB82.1046
Pasaulē
Saņemt īso saiti
48

Neskatoties uz regulāriem kritiskiem aizrādījumiem Krievijai, par Ukrainas valsts galveno problēmu prezidents Petro Porošenko tomēr uzskata korupciju.

RĪGA, 11. februāris – Sputnik. Par to viņš paziņoja Austrijas izdevuma Profil intervijā. Korupcija, pēc Porošenko sacītā, paliek Ukrainas galvenā problēma, un tieši šī iemesla dēļ viņš uzstājās ar iniciatīvu 2018. gadā valstī izveidot neatkarīgu antikorupcijas tiesu, vēsta Sputnik Igaunija

Tāpat Ukrainas līderis apgalvo, ka Kijeva ir gatava sadarboties ar rietumu specdienestiem, lai atgrieztu valstij līdzekļus, ko nelikumīgi izveduši oligarhi un ierēdņi. Ukrainas galvenā prioritāte, pēc valsts vadītāja sacītā, joprojām paliek iestāšanās NATO un ES.

Kā jau iepriekš ziņots, Eiropas Komisija atteikusies piešķirt Ukrainai pēdējos 600 miljonus eiro, jo Kijeva nav izpildījusi virkni saistību naudas pārveduma saņemšanai, piemēram, nekas netika izdarīts korupcijas apkarošanai valstī.

Tostarp, Kijevas varas iestādes nav izpildījušas 4 no 21 ekonomiskās palīdzības sniegšanas prasības. Tās paredz: aizlieguma atcelšanu apaļkoku eksportam, ierēdņu elektronisko deklarāciju automātiskās pārbaudes palaišanu, likuma pieņemšanu par Nacionālās Bankas kredītu reģistru un informācijas pārbaudes mehānisma ieviešanu par kompāniju faktiskajiem īpašniekiem.

Brisele gaida no Kijevas steidzamu antikorupcijas tiesas izveidošanu. Eiropas Savienības 2015. gadā pieņemtās palīdzības programmas Kijevai par kopējo summu 1,8 miljarda eiro apmērā termiņš beidzās janvāra beigās. Iepriekš Ukraina jau bija saņēmusi divas izmaksas.

Pēc temata

Saakašvili pastāstīja par Porošenko "dzelzs pamperu uzstādīšanu"
Latvija un Ukraina vienojās kopīgi apkarot korupciju
Sociālajos tīklos izsmiets Porošenko kļūmīgais izteikums par "Ukrainas režīma nelietību"
Volkera slepenā vizīte Ukrainā. Porošenko Vašingtonai vairs nepatīk

Galvenie temati