12:40 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
65

Ukrainas bijušais aizsardzības ministrs Aleksandrs Kuzjmuks skaidro: vēsturi vajag zināt, taču rēķinus kārtot nevajag.

RĪGA, 5. februāris — Sputnik. Polijā strādājošie ukraiņi varētu "ķerties pie mietiem", ja Varšava sāks kārtot vēstures rēķinus, paziņoja bijušais Ukrainas aizsardzības ministrs armijas ģenerālis Aleksandrs Kuzjmuks telekanāla "112 Ukraina" ēterā, vēsta Sputnik Lietuva.

Pēc militārpersonas domām, "vēsture ir jāzina, taču nedrīkst kārtot rēķinus".

Tā Kuzjmuks komentēja "antibanderas" likumu, kuru pieņēmis Polijas senāts. Saskaņā ar jauno normatīvo aktu, valstī tiek ieviesta kriminālatbildība par Ukrainas nacionālistu ideoloģijas propagandu un apgalvojumiem par poļu līdzdalību nacistu noziegumos Otrā pasaules kara laikā.

"Ja atcerēsimies vēsturi, <…> savāksim tik daudz, ka tie miljons divsimt tūkstoši ukraiņu, kuri šodien strādā Polijā, par kuriem šodien iedomājās, "ja nu ar viņiem kaut kas notiks". Tā taču ir piektā fronte, kas iegājusi Polijā. Un nekas ar viņiem nebūs. Viņi taču ķersies pie mietiem, ja mēs atsauksim atmiņā visus pakārtos kazakus no Ļvovas līdz Kijevai," — paziņoja bijušais aizsardzības ministrs.

Pēdējā laikā Ukrainas un Polijas attiecības saasinājušās vēstures jautājumu dēļ. Viens no tiem ir Volīnijas traģēdija. Tāpat Varšavā ārkārtīgi negatīvi izturas pret Ukrainas nacionālistu organizāciju — Ukrainas nemiernieku armiju, un varasiestādes atteikušās ielaist valstī ukraiņus ar "poļiem naidīgiem uzskatiem".

Turklāt Varšava periodiski paziņo par "Ukrainas bēgļu pieplūdumu". Kijevā šādus apgalvojumus sauc par "muļķībām", savukārt ārlietu ministrs Pāvels Kļimkins vairākkārt atzīmēja, ka ukraiņi "glābj" poļu ekonomiku.

Pēc temata

Poļu politiķis: man nav ne mazākās vēlēšanās doties uz Ukrainu
Polija slēdz robežas ukraiņu nacionālistiem
Hitlers, Bandera, kaut vai sātans: sabiedrotie, kurus izvēlas Eiropa
Kijeva uzskata, ka Polijas ĀM paziņojumi kaitē valstu attiecībām

Galvenie temati