21:16 12 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
21

Par ukraiņu nacionālistu ideoloģijas propagandu, Volīnijas slaktiņa noliegšanu un "poļu nāves nometnes" izteicienu draud sods vai brīvības atņemšana līdz trīs gadiem.

RĪGA, 2. februāris – Sputnik. Polijas senāts pieņēma grozījumus likumā par Nacionālās piemiņas institūtu, kurš ievieš kriminālo atbildību par ukraiņu nacionālistu ideoloģiju propagandu, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz savu korespondentu. 

Tāpat par krimināli sodāmu atzina Volīnijas slaktiņa noliegšanu un apgalvojumus par poļu sadarbošanos ar nacistiem Otrā pasaules kara laikā. Saskaņā ar jauno likumu par "poļu nāves nometnes" izteiciena izmantošanu un citiem līdzīgiem izteicieniem, kuri iztēlo poļus kā nacistu noziedznieku līdzdalībniekiem, draud sods vai brīvības atņemšana līdz trīs gadiem.

Saskaņā ar likumu sodītas tiks personas, kuras "publiski par spīti faktiem" noliedz tajā minētos noziegumus.

Iniciatīva izraisīja asu kritiku jau likumprojekta stadijā ne vien Ukrainā, bet arī Izraēlā. Telaviva jau izteica nepiekrišanu likumam un pieprasīja to pārskatīt, apsūdzot autorus vēsturiskās taisnības sagrozīšanā. Pasaulē lielākais Holokausta izpētes centrs Yad Vashem, kurš atrodas Izraēlā, atzīmēja, ka likums "paredz vēsturiskās patiesības slēpšanu par atbalstu, ko vācieši saņēma no poļu iedzīvotājiem Holokausta laikā". Valstī uztraucas, ka likums var ietekmēt tos ebrejus, kuri cieta poļu vainas dēļ un vēlas par to pastāstīt.

Atbildot uz Izraēlas paziņojumiem, poļu nacionālisti vēlējās sarīkot demonstrāciju pie šīs valsts diplomātiskās misijas Varšavā. Galvaspilsētas pilsētas padome atļāva šī pasākuma rīkošanu, taču Mazovijas vojevoda, kuram nav pilnvaru aizliegt manifestāciju, drošības apsvērumu dēļ ierobežoja cilvēku pārvietošanos pa ielām vēstniecības tuvumā līdz 5. februārim. Tagad likums ir jāparaksta Polijas prezidentam Andžejam Dudam.

Pēc temata

"Viļņa ir mūsu": Polija negrib likt mierā Lietuvas galvaspilsētu
"Banderas" spēles rezultāti: Polija bloķējusi Ukrainas tranzītu
Polijas ĀM: "ar Banderu" Ukraina neiestāsies ES

Galvenie temati