20:42 13 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Pasaulē
Saņemt īso saiti
68

Provalys, otrais tankkuģis ar sašķidrināto dabasgāzi no Krievijas, gatavojas doties uz ASV. Pie mērķa tam jāierodas aptuveni 15. februārī.

RĪGA, 28. janvāris — Sputnik. Neskatoties uz ilgstoši sankciju politiku, ASV noteikti nevēlas kļūt par "atsaldētu" valsti, tāpēc, ar vienu roku parakstot kārtējos sankciju dokumentus, ar otru izmanto gāzi no "aizliegtās" Krievijas, vēsta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Tā tankkuģis Provalys iekraus Dinkerkā gāzi, kas iepriekš saņemta no Krievijas. Tankkuģis nogādās degvielu Jaunanglijā (ASV ziemeļaustumos) laikā, kad gāzes pieprasījums ir augstākais, ņemot vērā nepietiekamo slānekļa gāzes piegādi no citām ASV daļām.

Resurss Marine Traffic, kurš kontrolē kuģu pārvietošanos tiešsaistes režīmā, informē, ka pirmais tankkuģis ar sašķidrināto gāzi no Krievijas — Gaselys patlaban sasniedzis ASV krastus un stāv rindā pie ieejas Bostonas ostā.

Pirmā tankkuģa maršrutā notika aizķeršanās. Tam bija jāierodas ASV jau 20. janvārī, taču dienu iepriekš kuģis negaidot pagriezās un uzņēma kursu uz Spāniju. Vēlāk Francijas kompānija Engie paskaidroja, ka šie manevri veikti laikapstākļu dēļ.

Mediji informē, ka ASV iegādājušas gāzi Krievijā, kad gāzes cenas valsts austrumu piekrastē pieauga līdz 6300 dolāriem par tūkstoš kubikmetriem. Izejvielu cena pieauga laikapstākļu rezultātā.

Krievijas gāze tiek piegādāta ASV projekta "Jamal SDG" ietvaros. Tas paredz sašķidrinātās gāzes ražošanas uzņēmuma celtniecību uz Južnotambeiskas atradnes bāzes. Tajā piedalās "Novatek" (50,1%), Ķīnas CNPC (20%) un Zīda ceļa fonds (9,9%), kā arī Francijas uzņēmums Total (20%).

Sākotnēji "Novatek" informēja, ka gāzes pirmā partija tiks nosūtīta uz Āziju — mediji norādīja, ka to, iespējams, iegādāsies Ķīnas uzņēmums CNPC. Piegādes norit, neskatoties uz to, ka amerikāņu sankcijas pret "Jamal SDG" ieviestas kopš 2014. gada.

ASV sankcijas tika ieviestas sakarā ar "Krievijas tiešu iesaistīšanos Ukrainas krīzē", taču National Grid Plc, jautāti par darījuma niansēm, pavēstīja, ka kompānija nekomentē piegādātājus, kuri izmanto tās infrastruktūru. Parasti ASV importē SDG no Trinidades un Tobago, taču pēc SDG eksporta sākuma no Meksikas līča, šī veida degvielas imports kopumā ir sarucis.

Pēc temata

Polija pastāstīja par ASV gāzes iegādes noteikumiem
"Gazprom" gatavs piegādāt ES tik daudz gāzes, cik nepieciešams
Britu eksperts: nav neviena, kas vēlētos maksāt par ES atteikšanos no Krievijas gāzes
Ukrainas lielā enerģētiskā uzvara: ienaidnieks gandrīz sakauts

Galvenie temati