21:29 30 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Pasaulē
Saņemt īso saiti
27

Radars izmaksās 10 000 000 sterliņu mārciņu.

RĪGA, 27. janvāris — Sputnik. Lielbritānija uzstādīs radiolokatoru Unsta salā (Šetlandē), vēsta RIA Novosti.

Lielbritānijas Aizsardzības ministrija savā vietnē informē, ka ierīce ļaus gaisa spēkiem kontrolēt telpu Norvēģu jūras rajonā.

Militāristi ir pārliecināti, ka šāds radars pastiprinās Lielbritānijas cīņas spēju Krievijas "paaugstinātas aktivitātes" apstākļos.

"Mēs vienmēr sargāsim mūsu debesis no Krievijas agresijas. Šis radars ir vitāli svarīgs Lielbritānijas drošībai, jo mēs atbildam uz globālo draudu pastiprināšanu un palielinām mūsu spēju atbildēt uz tiem," — norāda institūcijas vadītājs Gevins Viljamsons.

Pēc viņa teiktā "Krievijas darbības neierobežojas tikai ar Eiropas austrumu robežām", tāpēc britu apdraudējums ir "reāls un ass".

​Radars izmaksās 10 miljonus sterliņu mārciņu. Pēc ieviešanas ekspluatācijā tas kļūs par nacionālā ātras reaģēšanas centra elementu sistēmā, kas nodarbojas ar Lielbritānijas gaisa telpas apsargāšanu.

Arī iepriekš britu militārpersonas jau diskutējušas par "Krievijas agresiju". Piemēram, Aizsardzības ministrijas vadītājs Gevins Viljamsons paziņojis par "Maskavas plāniem iznīcināt Lielbritānijas nozīmīgāko infrastruktūru". Par to jau iepriekš brīdināja britu Ģenerālštāba vadītājs Nikolass Kārters.

Krievijas Aizsardzības ministrijā izskaidroja šos vārdus ar "cīņu par naudaszīmēm" — budžetu aizsardzībai — un ieteica "parādīt resora vadītāja fobijas bērnu komiksos vai seriālā Monty Python".    

Pēc temata

Izlūkdienestu veterāns: pēc PSRS sabrukuma NATO gribēja sašķelt Krieviju
Tālredzīga pieeja: Pentagons dāvina Latvijai radiolokatorus
Vācijas izlūkdienests ziņo par augošajiem Krievijas draudiem

Galvenie temati