06:23 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Pasaulē
Saņemt īso saiti
16

Pagaidu kinoteātra apmeklētāji varēja ne vien apskatīties filmu, bet arī iegādāties popkornu.

RĪGA, 16. janvāris – Sputnik. Par pirmo parādīto filmu uz lielā ekrāna Saūda Arābijā pēc 35 gadu aizlieguma kļuva 2017. gada amerikāņu animācijas lente "Emodži filma", vēsta RIA Novosti ar atsauci uz žurnālu Newsweek.

Iepriekš izdevums Khaleej Times paziņoja, ka valsts varas iestādes izdeva rīkojumu par pagaidu vietu aprīkošanu kinofilmu skatīšanai. 

Saūda Arābija kinoteātrus aizliedza 80. gadu sākumā. Šīs valsts pilsoņi lielākoties devās skatīties kino uz kaimiņu Bahreinu. Taču nesen Audiovizuālo mediju ģenerālā komisija sāka izsniegt licences kinoteātriem, pirmie no tiem atvērsies 2018. gada martā.

Saūda Arābijas ekonomiskās attīstības programma līdz 2030. gadam paredz nopietnu izklaides segmenta izaugsmi, kas liek karalistei atteikties no galēji konservatīvās politikas attiecībā uz vīriešu un sieviešu lomām.

Кинотеатр в Саудовской Аравии в Джидде, 13 января 2017
REUTERS/Reem Baeshen
Pagaidu kinoteātris Saūda Arābijā

Gaidāms, 2030. gadā karalistē darbosies apmēram trīssimt kinoteātru tīkli, kuri sāks rādīt filmas plašai auditorijai vairāk nekā uz diviem tūkstošiem ekrānu. Taču kinolentes izies cenzūru, lai nepārkāptu valsts morālās vērtības.

Tāpat pirmo reizi daudzu gadu garumā pērn karalistē notika slavenu arābu un pasaules mēroga pop zvaigžņu koncerti.

Pēc temata

Petīciju pret "vīriešu aizbildniecību pār sievietēm" parakstījuši tūkstošiem Saūda Arābijas iedzīvotāju
Saūda Arābijas policija aizturējusi vīrieti, kurš draudējis sadedzināt sievietes-vadītājas

Galvenie temati