17:03 22 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Pasaulē
Saņemt īso saiti
51

Tramps vairākkārt kritizējis aliansi un pieprasījis, lai sabiedrotie maksā vairāk par savu drošību.

RĪGA, 9. decembris — Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis saviem atbalstītājiem Floridā, ka neplāno aizsargāt, piemēram, no Krievijas NATO valstis, kuras "nemaksā" par savu atrašanos aliansē, vēsta RIA Novosti.

Tramps atgādinājis, ka savas vizītes laikā NATO šogad viņš atklāti paziņojis: alianses valstīm "ir jāmaksā". Citādi, pēc viņa sacītā, viņiem nav ko darīt organizācijā.

"Es viņiem liku saprast: ja jūs nemaksājat, jūsu te nebūs. Par to mani kritizēja presē, viņi paziņoja, ka Donalds Tramps ir rupjš pret mūsu sabiedrotajiem. Taču patiesībā rupji ir viņi, ja nemaksā! Piemēram, mums ir valsts, kura nemaksā, pēc tam šī valsts sāk spēlītes ar visiem pēc kārtas — ar Krieviju? Valsts nemaksā, kļūst agresīva, un mēs nonākam pie Trešā pasaules kara kaut kādas tur valsts dēļ, kura pat nemaksā," — paziņoja Tramps.

Tāpat ASV prezidents aprakstīja savu sarunu ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli, no kuras viņš cenšas panākt NATO izmaksu palielināšanu.

"Mēs taču viņus aizsargājam, mums ir 40 tūkstoši karavīru Vācijā, neviens to nezina! Es viņai saku: "Iedodiet mums mazliet." Viņa saka: "Donald, vācu tautai tas nepatiks." Un es saku: "Zini, ko? Amerikāņu tautai tas nepatīk," — pastāstīja Tramps.

ASV nodrošina "lauvas tiesu" NATO budžeta. Tramps vairākkārt kritizējis aliansi un pieprasījis, lai sabiedrotie maksā vairāk par savu drošību. Pirms ievēlēšanas republikānis dēvēja NATO par "novecojušu" organizāciju, taču pēc uzvaras vēlēšanās atteicās no šī viedokļa.

Pēc temata

ASV piegādās Polijai pretraķešu kompleksus Patriot
Ukraina nostādījusi pasauli uz kodolkara sliekšņa
Tramps uzskata par nepieļaujamu ASV spēku ātru izvešanu no Afganistānas
Itāļi un vācieši izteicās pret NATO iemaksu palielināšanu

Galvenie temati