08:10 23 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Pasaulē
Saņemt īso saiti
78

Policija Somijas dienvidaustrumu rajonos brīdina par jaunu, nāvējoši bīstamu narkotisko vielu, kuras upuru saraksts jau ir aizsākts.

RĪGA, 19. novembris — Sputnik. Somijas policija valsts dienvidos atradusi lielu partiju vielas, kuras sastāvā ir viens no spēcīgākajiem opioīdiem. Tiesībsargi uzskata, ka atrastā viela izgatavota kā pazīstamas polisintētiskas opioīdas narkotiskas vielas aizvietotājs, raksta Sputnik Igaunija, atsaucoties uz portālu "Fontanka.fi".

Vēstīts, ka jaunā viela vizuāli atgādina brūno cukuru. Šī "cukura" pārdozēšana iespējama ļoti ātri, un nāves gadījumu saraksts jau ir aizsākts — Somijā pēc jaunās narkotiskās vielas lietošanas gājis bojā vismaz viens cilvēks. Patlaban Somijas policija parbauda, cik plaši bīstamā viela paspējusi izplatīties valsts melnajā tirgū.

Jaunas narkotiskās vielas, parādījušās arī Igaunijā, un nav zināms, vai runa ir par vienu un to pašu vielu. Portāls vēstīja, ka pēc populārā mūzikas festivāla Weekend augustā Pērnavā, tiesībsargi ierosinājuši aptuveni simt liets, 60 no kurām saistītas ar aizliegtu vielu glabāšanu un lietošanu.

Katrs ceturtais nomēģinājis narkotikas

Eiropas narkotisko vielu un narkotiskās atkarības monitoringa centra (EMCDDA) atskaite par 2016. gadu (kurā izmantoti dati par 2014. gadu), vairāk nekā 88 miljoni eiropiešu vecumā no 15 līdz 64 gadiem j(tas ir, aptuveni katrs ceturtais Eiropas iedzīvotājs) ir nomēģinājis aizliegtas narkotiskās vielas.

Narkotisko vielu lietotāju vidū lielāks ir vīriešu (54,3 milj.), nekā sieviešu (34,8 milj.) skaits. Visvairāk lieto kaņepes (51,5 milj. vīriešu un 32,4 milj. sieviešu). Rādītāji par citu narkotisko vielu lietotājiem ir mazāki: kokaīns (11,9 un 5,3), MDMA (9,1 un 3,9) un amfetamīni (8,3 un 3,8).

Pēc temata

Eiropols atklāja dopinga piegādes shēmu ar latviešu kurjeru piedalīšanos
Latvija, Honkonga un Kipra: Krievijas iedzīvotājs par tūkstoš rubļiem "atmazgājis" 40 miljonus eiro
Droni piegādā narkotikas Somijas ieslodzītajiem

Galvenie temati