19:52 22 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.2046
  • RUB91.3275
Pasaulē
Saņemt īso saiti
21

Krievija neplāno uzbrukt Somijai, Polijai vai Baltijas valstīm, taču pret Krieviju vērstās sankcijas atcelt būtu pāragri, uzskata Somijas prezidents Sauli Nīniste.

RĪGA, 18. oktobris — Sputnik. Somijas prezidents Sauli Nīniste netic Krievijas uzbrukuma riskam Somijai, Polijai vai Baltijas valstīm, viņš pastāstīja intervijā Polijas preses izdevumam Rzeczpospolita.

"Patlaban tikai nedaudzi somi baidās no tā, ka ieradīsies krievi. Es pats tam neticu, tāpat kā neticu tam, ka viņi uzbruks Polijai vai Baltijas valstīm," — viņš teica.

Somijas prezidents paskaidroja, ka pret Krieviju vērsto sankciju atcelšana ir saistīta ar Minskas protokolu izpildi.

"Ja būs izpildītas Minskas vienošanās, sankcijas, kas tika ieviestas sakarā ar situāciju Ukrainas austrumos, būtu iespējams atcelt. Taču mēs tam neesam pat pietuvojušies. Tur valda stagnācija," — uzskata Nīniste.

Pie tam viņš atzīmēja, ka neviena ES valsts nav oficiāli iniciējusi sankciju atcelšanu, lai arī ierosinājumi ir skanējuši.

"Esam dzirdējuši dažādas balsis, taču neatceros, ka kāds kādā samitā būtu oficiāli iesniedzis tādu piedāvājumu," — teica Nīniste.

Informācija par to, ka no Krievijas puses Baltijas valstīm un Polijai it kā draudot briesmas, ne vienu reizi vien ir izskanējusi iepriekš, lai arī Maskava norādīja, ka Krievija neuzbruks nevienai NATO valstij. Pēc Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova teiktā, NATO ļoti labi zina, ka Krievija neplāno nevienam uzbrukt, taču vienkārši izmanto ieganstu, lai dislocētu pie Krievijas robežām lielāku skaitu tehnikas un bataljonu.

Pēc temata

Handelsblatt: "Ziemeļu straumes 2" pozīcijas nostiprinās
Helsinkos tika atklāts Eiropas centrs cīņai ar hibrīda apdraudējumu
Somijas vēstnieks Krievijā pastāstīja par lidojumu drošību virs Baltijas
Somija neiebilst pret "Ziemeļu straumes 2" celtniecību

Galvenie temati