10:45 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Pasaulē
Saņemt īso saiti
28

EPPA jaunā vadītāja Stella Kiriakidesa norādīja, ka Maskavas lēmums apturēt 2017. gada iemaksas Eiropas Padomes budžetā ir ārkārtējs izaicinājums.

RĪGA, 11. oktobris — Sputnik. Pēc Krievijas lēmuma neveikt daļu iemaksu Eiropas Padomes 2017. gada budžetā, organizāciju nāksies pārstrukturizēt un samazināt personālu par 10%, paziņojis Eiropas Padomes ģenerālsekretārs Tūrbjorns Jāglands, vēsta RIA Novosti.

"Finansiālo problēmu var risināt, jūs runājat par Krievijas Federāciju, tie ir 10% budžeta, mums nāksies restrukturizēt organizāciju, samazināt personālu par 10%," — viņš teica, atbildot uz parlamentāriešu jautājumiem Eiropas Padomes Parlamentārā asamblejā.

"Tas ir grūti, taču to var izdarīt, un mums jāatrisina šī krīze, jānoregulē tā," — viņš piebilda.

Eiropas pils Strasbūrā
© Sputnik / Vladimir Fedorenko

Iepriekš jaunā Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas vadītāja (EPPA) Stella Kiriakidesa, kura tika ievēlēta 10. oktobrī, paziņoja, ka Maskavas lēmums apturēt 2017. gada iemaksas Eiropas Padomes budžetā ir ārkārtējs izaicinājums.

Kiriakidesa piebilda, ka Eiropas Padomes iestādēm jāstrādā kopā, lai risinātu šo jautājumu.

Pēc notikumiem Krimā (Krimas pussalas un Sevasotopoles pilsētas pievienošanās Krievijai 2014. gadā saskaņā ar referenduma rezultātiem) EPPA atņēma Krievijas delegācijai tiesības balsot, piedalīties asamblejas vadošo iestāžu darbībā un vēlēšanu monitoringā ES valstīs.

Rezultātā Krievijas delegācija pameta EPPA līdz 2015. gada beigām un pēc tam nolēma nenosūtīt jaunos akreditācijas dokumentus, taču neatteicās no darba ar EP.

Šī gada jūnija nogalē Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs informēja EP ģenerālsekretāru Turbjernu Jaglandu par Krievijas lēmumu apturēt daļu iemaksas Eiropas Padomes (EP) budžetā par 2017. gadu līdz brīdim, kad nacionālās delegācijas pilnvaras EPPA tiks atjaunotas pilnībā. Krievijas Valsts domes spīkeris Vjačeslavs Volodins informēja, ka runa ir par summu aptuveni 11 miljonu eiro apmērā.

Krievija pieprasa atcelt visas pret to vērstās sankcijas EPPA un grozīt asamblejas reglamentu, kas patlaban ļauj anulēt nacionālo delegāciju balsstiesības.    

Pēc temata

EPPA savā rezolūcijā nosodīja Valsts domes vēlēšanās Krimā
EPPA pastāstīja, ka Krievijas parlamentāriešu nepiedalīšanās Asamblejā kaitē tās darbībai

Galvenie temati