19:43 27 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Katalonijas referendums (52)
20

Katalonijas valdības vadītājs apņēmies pasludināt autonomijas neatkarību pretēji tiesas lēmumam, jo Madride nereaģē uz piedāvājumiem.

RĪGA, 9. oktobris — Sputnik. Katalonijas valdības vadītājs Karless Pudždemons apņēmies tuvākajā laikā deklarēt Katalonijas neatkaribu, ja Spānijas valdība nepieņems piedāvājumu par starpnieka pakalpojumiem. "Mēs atvērām durvis, mēs teicām "jā" visām mums sniegtajām starpnieka iespējām," — paziņoja Pudždemons intervija vietējam televīzijas kanālam. "Dienas iet, un, ja Spānijas valsts nereaģēs pozitīvi, mēs izdarīsim to, kā dēļ viss notika," — piebilda Katalonijas politiķis.

Katalonijas parlaments jau otrdien, 10. oktobrī varētu pasludināt apgabala neatkarību no Spānijas. Iepriekš Konstitucionālā tiesa Madridē aizliedza organizēt reģionālā parlamenta sēdi, kurā plānots apspriest referenduma rezultātus. Taču Pudždemons plāno uzstāties ar runu, lai arī atlicis to līdz otrdienai.

Spānijas premjerministrs Mariano Rahojs nevēlas izšķirties par kompromisu jautājumā par Katalonijas tieksmi iegūt neatkarību. Svētdien viņš atkārtoti pauda savu viedokli, atsakoties tirgoties par valsts vienotību, un norādīja, ka Madride neuzsāks pārrunas "draudu spiesta", raksta DW.com.

Temats:
Katalonijas referendums (52)

Pēc temata

Eiroparlamentā atzīmē "dubultstandartus" ES pozīcijā Katalonijas situācijā
Andrejs Mamikins: Eiropas Parlamentam nav nekāda viedokļa Katalonijas jautājumā
Uusi Suomi: Ālandu salas iedvesmoja Katalonijas piemērs
Rinkēvičs: Krievija izmantojusi Katalonijas referendumu ES šķelšanai

Galvenie temati