07:10 29 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
30

Sunday Times atzīmējusi, ka pēc vairākuma zaudēšanas parlamentā Lielbritānijas premjerministre apraudājusies, turklāt viņai bijis grūti paust savas domas, tiekoties ar karalieni.

RĪGA, 1. oktobris — Sputnik. Lielbritānijas monarhu sadusmojusi valsts premjerministres Terēzas Mejas uzvedība pēc ārkārtas vēlēšanām, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Sunday Times.

Pēc ārkārtas vēlēšanām 8. jūnijā Lielbritānijas Konservatīvā partija, ko vada Terēza Meja, zaudēja absolūto vairākumu parlamentā, tāpēc politiķe bija spiesta noslēgt vienošanos ar Ziemeļīrijas Demokrātisko unionistu partiju (DUP), kas parlamentā saņēma 10 mandātus, atgādināja britu preses izdevums Sunday Times.

Izdevuma rīcībā esošā informācija liecina, ka pēc vēlēšanām premjerministre apliecinājusi Elizabetei II, ka viņai izdevies vienoties par sadarbību ar DUP, taču darījuma noslēgšanai bija nepieciešams vairāk nekā divas nedēļas. Šīs aizkavēšanās dēļ karalienes troņa uzruna tika atlikta uz divām dienām, tādēļ tika pārkāpts sacensību grafiks Askotā, ko apmeklē monarha ģimene.

Sunday Times atzīmēja arī to, ka pēc vairākuma zaudēšanas parlamentā Lielbritānijas premjerministre apraudājusies, turklāt viņai bijis grūti paust savas domas, tiekoties ar karalieni. Pati Terēza Meja atzina, ka pārsteigums, ko viņa izjutusi, ieraugot vēlēšanu pirmos rezultātus, patiešām licis sariesties asarām acīs.

Pēc temata

Britu politiķis sašutis par ES izturēšanos pārrunās par Brexit
Smags darbs spilgtai nākotnei: sākas pārrunas Brexit jautājumā
Lielbritānijas parlaments atlaists ārkārtas vēlēšanu priekšvakarā
Britu vēlētāji atstājuši parlamentu "piekārtu"

Galvenie temati