02:42 09 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1866
  • RUB88.7408
Pasaulē
Saņemt īso saiti
35

Irānas ārlietu ministrs Mohamads Džavads Zarifs apvainoja ASV valdību par to, ka ģeopolitiskie mērķi tai ir svarīgāki, nekā uzvara pār teroristisko grupējumu "Islāma valsts".

RĪGA, 28. septembris – Sputnik. Sīrijā ASV mēģina nepieļaut, ka Bašara Asada valdība atgrieztu kontroli pār robežu ar Irāku, paziņoja Irānas ĀM vadītājs Mohamads Džavads Zarifs uzstāšanās laikā Āzijas Biedrībā Ņujorkā.

Damaska. Foto no arhīva.
© Sputnik / Валерий Мельников

"Man liekas, ka pašlaik prioritātes ir mainījušās, un ASV valdībai svarīgāk ir nepieļaut, lai Sīrijas valdība atgrieztu kontroli pār robežu ar Irāku, nekā uzvarēt ISIS," — teica Irānas ĀM vadītājs. Tāpat viņš uzsvēra, ka Irāna ir ieinteresēta mierīgā Sīrijas krīzes noregulēšanā un tās intereses atšķiras no ASV mērķiem.

"Mēs esam Sīrijā nevis, lai tur kādu atbalstītu, bet lai cīnītos ar teroristiem," — atzīmēja Zarifs. Iepriekš pastāvīgā ASV pārstāve ANO Nikija Heilija paziņoja, ka tā ir Maskava un Teherāna, kuras nav ieinteresētas Sīrijas mierā.

"Reizi pa reizei Krievija izmanto to pašu loģiku – novērst uzmanību no saviem sabiedrotajiem Damaskā. Reizi pa reizei, bez faktiskās bāzes, Krievija mēģina uzkraut vainu citiem. Pastāv acīmredzama taisnība, kas ir jādara par zināmu, — Asads, Krievija un Irāna nav ieinteresēti mierā," — paziņoja viņa.

Pēc temata

Irāna piedraudējusi atteikties no kodolprogrammas līguma
Krievijas politiķis komentējis ASV veikto ISIS vadoņu evakuāciju Sīrijā
Irānas līderis pārmet ASV "Islāma valsts" izveidi

Galvenie temati