10:37 06 Aprīlis 2020
Tiešraide
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Pasaulē
Saņemt īso saiti
201

Donbasa teritorijā noticis incidents starp Ukrainas Bruņoto spēku karavīriem un NATO instruktoriem no Lietuvas.

RĪGA, 24. septembris — Sputnik. Luganskas rajona apdzīvotajā vietā Teploje Staņično noticis incidents starp Ukrainas Bruņoto spēku 14. brigādes karavīriem un NATO instruktoriem no Lietuvas, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz izdevumu "Ekonomika segodņa".

Kautiņa rezultātā trīs instruktori nogādāti Harkovas slimnīcā ar vairākiem lūzumiem un asinsizplūdumiem. Ukrainas kara prokuratūra uzsākusi incidenta izmeklēšanu.

Noskaidrojies, ka incidents izcēlies pēc tam, kad 12. septembrī lietuvieši izvarojuši divas nepilngadīgas meitenes, turklāt ārvalstu algotņi atļaujas nekaunīgi un augstprātīgi izturēties pret vietējiem iedzīvotājiem un karavīriem, taču tiesībsargājošās iestādes nevēlas spert atbilstošus soļus, uzsver izdevums "Ekonomika sedogņa", atsaucoties uz LTR Tautas miliciju.

Situāciju Sputnik Lietuva komentēja Stratēģiskās plānošanas institūta direktors, politisko zinātņu doktors, profesors Aleksandrs Gusevs.

"NATO spēki, kas cita starpā tiek dislocēti kontakta zonā (Donbasā — red.), uzvedas briesmīgi. Es uzskatu, ka ir attaisnojama Ukrainas armijas karavīru linča tiesa pār NATO karavīriem, jo tamlīdzīgas lietas nav pieļaujamas, tās neiekļaujas nekādās normās. Visi ļoti labi saprot, ka šie NATO karavīri, pēc būtības, nesaņems nekādu sodu — labākajā gadījumā viņus uz dažām dienām iesēdinās karcerī, un ar to viss beigsies," — savu viedokli pauda profesors Aleksandrs Gusevs. 

Pēc temata

Eksperts: omulīgajās Baltijas pilsētiņās zūd NATO kareivju disciplīna
Ieteikums latvietēm: labi padomā, pirms teikt "nē" NATO zaldātam
Luganskā paziņojuši, ka ukraiņu diversantus gatavo NATO instruktori
Luganskas TR: Donbasā gaida instruktorus no Latvijas drošības spēku apmācībām

Galvenie temati