17:05 30 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
ASV un Ziemeļkorejas attiecību saasināšanās (53)
31

Ziemeļkorejas vadītājs norādījis, ka valsts mērķis ir panākt spēku līdzsvaru, lai piespiestu Vašingtonu atteikties no problēmas iespējama militāra risinājuma.

RĪGA, 16. septembris — Sputnik. Phenjana turpinās kodolieroču izstrādi līdz būs gatava masveida atbildes triecienam ASV, paziņojis Ziemeļkorejas vadītājs Kims Čenuns, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Dienvidkorejas ziņu aģentūru Renhap.

"Nepieciešams turpināt un tieši pastiprināt mūsu militārā uzbrukuma spēku kvalitātes celšanu, lai būtu iespējams izdarīt atbildes kodoluzbrukumu, ko ASV nespētu izturēt," — paziņoja KTDR vadītājs un piebilda, ka Phenjana gandrīz pabeigusi kodolspēku izveidi.

Kims Čenuns uzsvēra, ka valsts mērķis ir panākt spēku līdzsvaru, lai piespiestu Vašingtonu atteikties no problēmas iespējama militāra risinājuma. "Mums ir precīzi jāparāda, kā mēs sasniedzam valsts kodolspēku izveides mērķi ārkārtēju sankciju apstākļos," — viņš atzīmēja.

Piektdien Ziemeļkoreja veica kārtējo raķetes izmēģinājumu. Tā šķērsoja Japānas teritoriju un nokrita 2,2 tūkstošu kilometru attālumā no Erimo raga Hokaido salā. Raķete pārvarēja 3,7 tūkstošus kilometru, lidojuma augstums — aptuveni 800 km. ANO Drošības padome nosodīja izmēģinājumu, nosauca to par "ārkārtīgi porovokatīvu" un aicināja Phenjanu atteikties no kodolprogrammas. KTDR darbības nosodīja arī Krievija, ASV un citas valstis.

Iepriekš ANO Drošības padome pieņēma jaunu rezolūciju, kas pastiprināja pret KTDR vērstās ekonomiskās sankcijas pēc 3. septembrī veiktā kodoltermiskā izmēģinājuma. Vienlaikus KTDR centrālā partijas avīze "Nodon sinmun" paziņoja, ka nekāds ārējs spiediens neliks Phenjanai atteikties no kodolieroču un ballistisko raķešu izstrādes, ja saglabāsies ASV naidīgā attieksme.

Temats:
ASV un Ziemeļkorejas attiecību saasināšanās (53)

Pēc temata

Wall Street Journal: Vašingtona gatavo jaunus pasākumus pret Ķīnu
KTDR vadītājs pavēlējis karavīriem būt gataviem izdarīt triecienu
Ziemeļkoreja noraidījusi Dienvidkorejas piedāvājumu uzlabot attiecības
Phenjana draud Vašingtonai ar masveida "dāvanām"

Galvenie temati