22:57 16 Jūlijs 2018
Tiešraide
  • USD1.1720
  • RUB72.9220
ASV karogs

Mediji uzzinājuši par Trampa plāniem uzsākt izmeklēšanu pret Ķīnu

© Flickr/ IoSonoUnaFotoCamera
Pasaulē
Saņemt īso saiti
17

Izmeklēšanas sākums nenozīmē tūlītēju sankciju ieviešanu, taču perspektīvā Vašingtona varēs vienpusējā kārtā uzstādīt barjeras eksporta precēm.

RĪGA, 13.augusts — Sputnik. ASV tur aizdomās Ķīnu intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumos un tehnoloģiju nodošanā un sāk izmeklēšanu pret Pekinu, vēsta RIA Novosti.

Par to, kā ziņo Politico ziņotāji Baltajā namā, prezidents Donalds Tramps paziņos pirmdien.

Kā tiek atzīmēts, Tramps plāno izmantot 1974.gada Tirdzniecības akta 301 pantu. Izmeklēšanas sākums nenozīmē tūlītēju sankciju ieviešanu, taču perspektīvā Vašingtona varēs vienpusējā kārtā uzstādīt barjeras eksporta precēm. Tas var vest pie ķīniešu produkcijas ievešanas nodevu paaugstināšanas.

Sestdien Tramps un ĶTR priekšsēdētājs Sji Dzjiņpiņs telefoniski apsprieda situāciju Korejas pussalā. Ķīnas līderis paziņoja, ka Pekina gatava uz savstarpējās cieņas pamata kontaktēties ar Vašingtonu noregulēšanas jautājumos, savukārt amerikāņu prezidents pateica, ka vērtē Ķīnas lomu reģionālo problēmu atrisināšanā.

Taču, augusta sākumā avīze The New York Times jau ziņoja par Baltajā namā gatavotajiem tirdzniecības ierobežojumiem attiecībā pret Pekinu. Pēc izdevuma ziņotāju informācijas, Trampu sarūgtina Ķīnas pasivitāte attiecībā pret Ziemeļkorejas kodolprogrammu un virzās prom no plāniem sadarbības stiprināšanai ar ķīniešu partneriem.    

Pēc temata

Obama brīdina Trampu neprovocēt Ķīnu Taivānas dēļ
Tramps kritizē Ķīnu par manipulācijām ar valūtu
WikiLeaks vēsta: Hilarija Klintone draud ielenkt Ķīnu PRA gredzenā
Žurnāls National Interest raksta par ASV iespējām karā pret Ķīnu un Krieviju

Galvenie temati