03:05 09 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1866
  • RUB88.7408
Pasaulē
Saņemt īso saiti
14

"Ja būs jaunas iespējas, lai uzsāktu pārrunas militārpersonu līmenī, jaunas iespējas, lai panāktu līdzīgu vienošanos… mēs pilnībā esam atklāti tam un runāsim par to ar krieviem, " paziņoja brīfinga laikā Makgerks.

RĪGA, 5.augusts — Sputnik. ASV gatavas apspriest jaunu izlīguma zonu izveidi Sīrijā līdzīgi tām, kuras tika izveidotas pēc prezidentu Donalda Trampa un Vladimira Putina vienošanās rezultātiem, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz ASV prezidenta speciālā pārstāvja paziņojumu "Islāma valsts" grupējuma apkarošanas koalīcijā Bretu Makgerku.

"Ja būs jaunas iespējas, lai uzsāktu pārrunas militārpersonu līmenī, jaunas iespējas, lai panāktu līdzīgu vienošanos… mēs pilnībā esam atklāti tam un runāsim par to ar krieviem, " paziņoja brīfinga laikā Makgerks.

Mierizlīgums Sīrijas Dienvidrietumos, par kuru vienojās Donalds Tramps un Vladimirs Putins, tiek ievērots, uzsvēra viņš. Izlīguma rezultātus Makgerks nosauca par "visnotaļ iedrošinošiem", atzīmējot, ka šajā zonā atgriežas mierīgie iedzīvotāji.

Tāpat viņš atzīmēja, ka vienošanās ar Krieviju palīdzēja ASV pastiprināt spiedienu uz ISIS Sīrijas Rakkā.

Pēc viņa vārdiem, kanāls brīdināšanai par konfliktiem starp Krievijas un Amerikas bruņotaiem spēkiem Sīrijā darbojas "ārkārtīgi labi". "Mūsu militārspēki runā ar krieviem katru dienu, " pastāstīja Makgerks.

Mierizlīgums Sīrijas dienvidu rajonos, par kuru 9.jūlijā Hamburgā vienojās Donalds Tramps un Vladimirs Putins, stājās spēkā 12.jūlijā. ASV prezidents vēlāk nosauca šo vienošanos par veiksmīgu mijiedarbības piemēru ar Krieviju un atzīmēja, ka iepriekšējie apšaudes pārtraukšanas režīmi "pavisam neturējās kopā".    

Pēc temata

LGBT izveidojuši savu armiju cīņai ar teroristiem Sīrijā
Radikālais islāms pārņem Latvijas pusaudžu prātus
Putins par NATO izdevumu palielināšanu: pret ko karot taisāties?

Galvenie temati