01:28 24 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB91.1009
Pasaulē
Saņemt īso saiti
"Rietumi 2017" (53)
35

Lielbritānijas aizsardzības ministrs Maikls Felons nosaucis gaidāmās Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības "Rietumi 2017" par vērienīgākām nekā jebkuras NATO mācības.

RĪGA, 9. jūlijs — Sputnik. Krievijas un Baltkrievijas militārās mācības "Rietumi —2017" būs vērienīgākas nekā jebkuras militārās NATO mācības, paziņojis Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas vadītājs Maikls Felons diskusijas gaitā Vašingtonā.

Baltkrievijas un Krievijas militārās mācības "Rietumi 2017" notiks 14.-20. septembrī Baltkrievijas teritorijā.

Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra vecākā viceprezidente Hetera Konlija pieminēja, ka "daži uzskata, ka tiks iesaistīti vairāk nekā 100 tūkstoši karavīru no Kolas pussalas līdz NATO austrumu flangam".

"Mēs ļoti uzmanīgi novērosim šīs mācības. Tās ir daudz vērienīgākās, nekā varētu organizēt NATO," — atzīmējis Felons. Pēc viņa teiktā, šīm mācībām esot "provokatoriskāks raksturs, nekā jebkurai NATO spēku dislokācijai".

Britu ministrs apgalvoja, ka "NATO bataljonu izvietošanai ir izteikts aizsardzības raksturs". "Rietumi 2017" gadījumā viņš saskatījis "pilnīgi citu pieeju".

"Maskavai, rīkojot šādas mācības, nevajadzētu šaubīties, ka NATO demonstrē ļoti augstu gatavības līmeni," — piebilda Felons.

Iepriekš alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs paziņojis, ka NATO sekos mācībām "Rietumi 2017" un gatava rīkoties, ja būs nepieciešams — piemēram, būtu iespējams sasaukt Krievijas un NATO Padomi.

Temats:
"Rietumi 2017" (53)

Pēc temata

NATO manevri izraisījuši Lietuvas iedzīvotāju satraukumu
NATO ģenerālis atzinis Krievijas militārā spēka izaugsmi
Mācības "Rietumi 2017": zaldāts guļ – demogrāfija aug
Washington Post: ASV novēros mācības "Rietumi 2017" no Baltijas
Gruško: NATO izlūkdienestu aktivitāte saistīta ar mācībām "Rietumi"

Galvenie temati