01:03 19 Jūlijs 2018
Tiešraide
  • USD1.1611
  • RUB73.3067
ASV bruņoto spēku karavīri. Foto no arhīva

Politico paziņojis, ka "Krievijas propaganda" iznīcina ASV armiju

© Sputnik / Sergey Melkonov
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)
59

Izdevums secina, ka " Kremļa kampaņa " var ietekmēt ASV karavīru spēju "pretoties turpmākai Krievijas agresijai".

RĪGA, 13. jūnijs — Sputnik. Amerikāņu izdevums Politico publicējis rakstu, kurā pavēstījis par ASV bruņoto spēku apdraudējumu no "Krievijas propagandas" puses, vēsta RIA Novosti.

Par aizdomīgu izdevums uzskata dažu amerikāņu vietņu "prokrievisko" noskaņojumu — pārsvarā tās paredzētas veterāniem un neuzticas populārajiem medijiem. Periodiski tās pārpublicē rakstus no tādām Krievijas vietnēm, kā, Krievijas ZA Austrumu pētniecības institūta žurnāls, piemēram, par situāciju Ukrainā un Sīrijā.

Turklāt, vēsta Politico, Facebook tīklā "Krievijas aģenti" slepus izvilina informāciju no amerikāņu karavīriem, sadraudzējoties ar viņiem aiz pievilcīgu sieviešu maskas. Sadraudzējušās sociālajā tīklā, viņas var "publicēt propagandu, kas tiks rādīta draugu ziņu lentē".

Par "propagandisku" un "nepārbaudītu" izdevums dēvē ziņu par vecākā leitnanta Aleksandra Prohorenko nāvi Sīrijā 2016. gadā — viņš izsauca uguni uz sevi, kad viņu ielenca kaujinieki. Amerikāņu karavīri sociālajos tīklos apbrīnoja Krievijas virsnieku, atzina viņa varoņdarbu, pastāstīja Politico bijusī kareive Serēna Moringa. Pēc viņas teiktā, tas viņu "satraucis", kā arī sašutumu radījis faksts, ka pazīstami karavīri kļuvuši par "Putina pielūdzējiem".

Bijušais NATO virspavēlnieks Eiropā ģenerālis Filips Brīdlovs paziņojis laikrakstam, ka šādas simpātijas pret Krieviju ir "Kremļa saskaņotās kampaņas" sekas.

Politico apgalvo, ka Pentagons ir acīmredzami uztraucies. Pašā resorā tomēr laikrakstam nav komentējuši ziņas par apsūdzībām, tikai paziņojuši, ka cenšas paaugstināt darbinieku informētību par jaunajiem draudiem kibertelpā.

Tomēr laikraksts secina, ka " Kremļa kampaņa " var ietekmēt ASV karavīru spēju "pretoties turpmākai Krievijas agresijai".

Temats:
Rietumu propagandas karš pret Krieviju (49)

Pēc temata

The National Interest pastāstīja par bīstamo precedentu, kuru radīja Makeins "Krievijas dēļ"
Tramps pastāstīja, kāpēc Krievija smejas par ASV
Gorbačovs atzīmējis visas aukstā kara pazīmes pasaulē un bruņošanās sacīkstes
Mediji uzzinājuši par izdzēsto Daily Mail rakstu, kas veltīts ASV plāniem organizēt ķīmisko uzbrukumu Sīrijā

Galvenie temati