02:57 12 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Pasaulē
Saņemt īso saiti
51

Pētījumā piedalījās 3 203 cilvēki. Aptauju no 21. līdz 25. aprīlim veica vecākā franču sabiedriskā viedokļa pētījumu kompānija IFop.

RĪGA, 8. jūnijs – Sputnik. NATO budžeta iemaksu palielinājumu atbalsta briti un franči, taču tai pašā laikā vācieši un itāļi iestājas pret, rāda Sputnik.Viedokļi aptauja, kas tika veikta pirms Briselē notikušā alianses samita, vēsta RIA Novosti.

Paaugstināt militāros izdevumus par pareizu uzskata vairāk nekā puse Lielbritānijas iedzīvotāju un 44% Francijas pilsoņu.

Pie šāda viedokļa pieturas lielākoties vecāka gadagājuma cilvēki ar augstāko izglītību. Turpretim, Itālijā un Vācijā augsti izglītoti vecākas paaudzes pārstāvji nepiekrīt aizsardzības izdevumu pieaugumam: šāds viedoklis ir vairāk nekā pusei itāļu un 47% vāciešu. Tiem piekrīt trešā daļa franču un ceturtā daļa britu.

NATO valstis Briseles samitā 25. maijā uzņēmās sastādīt ikgadējos plānus aizsardzības izdevumu palielināšanai. Tajos alianses locekļi norādīs, kā grasās palielināt aizsardzības izdevumus līdz 2% no IKP. Šobrīd šo investīciju līmeni ievēro tikai piecas no 28 organizācijas dalībvalstīm: ASV, Lielbritānija, Grieķija, Polija un Igaunija. Amerikas prezidents Donalds Tramps vairākkārt pieprasīja, lai NATO sabiedrotie veic alianses uzturēšanas iemaksas pilnā apjomā.

Pēc temata

Putins par NATO izdevumu palielināšanu: pret ko karot taisāties?
Duda: NATO piekrīt atstāt bataljonus Polijā un Baltijas valstīs uz ilgu laiku
Ukraina plāno iekļauties NATO austrumu flangā
Putins: NATO – ASV ārpolitikas instruments, kurā ir vieni vienīgi vasaļi

Galvenie temati