10:42 26 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Pasaulē
Saņemt īso saiti
"Rietumi 2017" (53)
64

Lietuvas vēstnieku izsauca Baltkrievijas ĀM, lai sniegtu paskaidrojumus sakarā ar Lietuvas prezidentes Daļas Gribauskaites interviju, kurā viņa Baltkrieviju nosauca par draudu Baltijas valstīm un Polijai.

RĪGA, 7. jūnijs – Sputnik. Baltkrievijas ĀM pieprasīja Lietuvas vēstnieka Andrjusa Pulokasa paskaidrojumus sakarā ar Lietuvas prezidentes Daļas Gribauskaites izteicieniem par Baltkrieviju kā par draudu Baltijas valstīm un Polijai, raksta Sputnik Baltkrievija.

Intervijas laikā telekompānijai LRT Gribauskaite paziņoja, ka Baltkrievija rada draudus kaimiņvalstīm – NATO locekļiem. Tāpat viņa izteica raizes par mācībām "Rietumi 2017".

Baltkrievijas ĀM pievērsa īpašu uzmanību tam, "ka Lietuvas prezidentes izmantotā leksika, tostarp vārdi "agresīvas spēles", ir apvainojums mūsu valstij, kas veic miermīlīgu politiku, kas nes reālu un vispārēji atzītu ieguldījumu mūsu reģiona drošības stiprināšanas lietā".

Saskaņā ar ĀM paziņojumu, šāda veida izteicieni ir vērsti nevis uz reģiona drošības stiprināšanu, bet gan uz atpazīstamības paaugstināšanu NATO partneru vidū un popularitātes celšanai vēlētāju vidū. Turklāt ĀM izteica raizes, ka šādi vārdi izskanēja no tās valsts prezidenta, ar kuru pirms 20 gadiem oficiālā līgumā par labām kaimiņattiecībām un sadarbību tika nostiprinātas draudzīgas attiecības.

Iestādē uzsvēra, ka Lietuvas vēstnieka uzmanība tika pievērsta tam, ka galvenais vārds šajā dokumentā ir "labas kaimiņattiecības".

Temats:
"Rietumi 2017" (53)

Pēc temata

Lietuvas Seima spīkeris aicinājis Mūrnieci iestāties pret BelAES
Latvija atbalstīs Lietuvas viedokli par BelAES drošību
Krievijas vēstnieks Lietuvā komentējis valsts neapmierinātību ar BelAES

Galvenie temati