10:05 25 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Pasaulē
Saņemt īso saiti
28

Skolas darbojas 30 pilsētās Vācijā un, pēc žurnālistu teiktā, neslēpjot savus sakarus ar krievu specdienestiem.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Vācijas specdienesti uzrauga tuvcīņas mākslas skolu tīklu "Sistēma", kurā pēc viņu domām darbojoties "Krievijas diversantu šūniņas", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Focus publicēto rakstu.

Izdevums skaidro, ka Vācijas tiesībsargājošās iestādes "Sistēmu" tur aizdomās par bundesvēra karavīru, policijas un tieslietu iestāžu darbinieku vervēšanu ar mērķi organizēt kaitnieciskas darbības un "destabilizēt situāciju valstī".

Skolas darbojas 30 pilsētās Vācijā un, pēc žurnālistu teiktā, neslēpjot savus sakarus ar krievu specdienestiem. "Lai cik liberāli mēs būtu, mēs vairs nevaram ar to samierināties," – izdevums citē anonīmu avotu – Vācijas Federālā konstitūcijas aizsardzības dienesta pārstāvi.

Eksperts drošības jomā Dmitrijs Hmeļņickis pieļāva iespēju, ka "snaudošās šūniņas" varot aktivizēties Bundestāga vēlēšanu priekšvakarā. "Viņi var mēģināt destabilizēt situāciju. Piemēram, kūdīt uz vardarbību pretvalstisku mītiņu laikā," – viņš klāstīja.

Iepriekš Vācijas Federālā konstitūcijas aizsardzības dienesta vadītājs Hanss Georgs Māsens apsūdzēja Krieviju mēģinājumos ietekmēt vēlēšanas Vācijas parlamentā. Vēlāk avīze Sueddeutsche Zeitung ziņoja, ka Vācijas specdienesti nav konstatējuši faktus, kas apstiprinātu Māsena viedokli.

Pēc temata

Eksperti par informācijas karu: ar aizliegumu neko nepanāksi
Simoņana: Lielbritānijas parlaments nav sniedzis nekādus Sputnik un RT vainas pierādījumus
Satversmes aizsardzības biroja direktors stāsta par kiberuzbrukumiem no Krievijas
Lavrovs: Krievijas pacietība par ASV rusofobajiem izteikumiem ir izsīkusi
Analītiķi pārmet Krievijai slepenu ietekmi uz Latviju

Galvenie temati