18:20 20 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Pasaulē
Saņemt īso saiti
113

Neliela neapdzīvota sala Klusajā okeānā ir piesārņotākā vieta uz Zemes, teikts ASV Nacionālās Zinātņu akadēmijas ziņojumā.

RĪGA, 29. maijs — Sputnik. Tasmānijas universitātes pētnieki sadarbībā ar Lielbritānijas Karalisko putnu aizsardzības biedrību apgalvo, ka teritorija, kurā ir lielākā atkritumu koncentrācija, atrodas Klusajā okeānā – tā ir neapdzīvotā Hendersona sala starp Jaunzēlandi un Latīņameriku. Salas platība ir 4,3 hektāri, vēsta Sputnik Moldova, atsaucoties uz RIA Novosti.

Speciālistu aprēķini liecina, ka atkritumu blīvums salā sasniedzis 671 vienības uz kvadrātmetru, savukārt kopējais salā nokļuvušo priekšmetu skaits sasniedz aptuveni 37,7 miljonus. Pētnieki lēš, ka visi šie atkritumi sver 17,6 tonnas. Pie tam 10 metrus platajā pludmalē ik dienas tiek izmesti aptveni 27 jauni priekšmeti.

Atbilstoši pētījuma rezultātiem zinātnieki sastādījuši atskaiti, kurā secināts: šāda situācija radusies plastmasas izstrādājumu ražošanas straujas izaugsmes rezultātā XX gs. otrajā pusē.

"Kamēr plastmasas ražošana pasaulē turpina pieaugt, tā arī turpmāk ietekmēs unikālo dabas skaistumu un bioloģisko daudzveidību, kas raksturīga šai salai un daudzām citām vietām, kas iekļautas UNESCO vispasaules mantojuma sarakstā," – secina ziņojuma autori.

Pēc temata

Grenlande aicina Dāniju atbrīvot salu no "amerikāņu atkritumiem"
Krievija būvēs kuģi radioaktīvo atkritumu novākšanai Arktikā
Jaunie amerikāņu karaspēki un radioaktīvie atkritumi Baltijas valstīs

Galvenie temati