14:46 22 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Pasaulē
Saņemt īso saiti
35

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja, ka Baltkrievija vienmēr paturēs prātā savu tautiešu vīrišķību kara ugunīs.

RĪGA, 10. maijs — Sputnik. Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko paziņoja, ka Baltkrievija nepieļaus Lielā Tēvijas kara vēstures pārrastīšanu, ziņo RIA Novosti.

"Vācu fašistisko iebrucēju noziegumus neizdosies dzēst no cilvēku atmiņas. Tas jāzina arī tiem, kas šodioen mēģina pārrakstīt vēsturi, atņemt mūsu tautai Lielo Uzvaru. Mēs nevaram to pieļaut," — paziņoja Lukašenko otrdien vainagu nolikšanas ceremonijā pie Uzvaras pieminekļa.

Viņš pavēstīja, ka Baltkrievija vienmēr paturēs prātā "savu tautiešu vīrišķību, kuri izgājuši cauri kara elles ugunīm". "Viņi nekrita ceļos iebrucēju priekšā," — piebilda prezidents.

Valsts vadītājs atgādināja arī par darba ļaužu varoņdarbu, kuri lika atdzimt Baltkrievijai, un par savienoto republiku brālīgo palīdzību.

Lukašenko atzīmēja, ka "uzvarētāju paaudze izveidoja spēcīgu ekonomisko un kultūras potenciālu", kas kļuva par Baltkrievijas tālākās attīstības pamatu.

Prezidents norādīja, ka kara un darba veterānu varoņdarbs nekad netiks aizmirsts. "Jūsu paveiktais uz visiem laikiem ir stājies goda vietā tēvzemes vēsturē. Jūsu piemēru patur prātā un atcerēsies visas baltkrievu paaudzes. Nekas nav pelnījis lielāku cieņu kā pašaizliedzīgs varoņdarbs brīvības un neatkarības vārdā," — teica Aleksandrs Lukašenko.

Pēc temata

Skolēni no Latvijas lasa Blokādes grāmatu Sanktpēterburgā
Okupācijas muzeja darbinieks salīdzinājis nacismu ar komunismu
Latvijas Republikas ceturtā dzīve
Ļoti neērti svētki – Salaspils nometnes ieslodzīto atbrīvošanas diena

Galvenie temati