03:21 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Pasaulē
Saņemt īso saiti
37

Naudas nepietiek valodas kursiem, papildu sociālajiem darbiniekiem, jauniem bērnudārziem.

RĪGA, 13. aprīlis – Sputnik. Vācijas pilsētu un ciemu birģermeistari sūdzas Angelai Merkelei par naudas trūkumu bēgļu uzturēšanai, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz avīzi Bild. Pagājušā gada laikā federālās varas iestādes piešķīra 4,5 miljardus eiro bēgļu uzturēšanai, tomēr daļa šīs naudas "nesasniedza adresātus".

"Iemesls: vietējās valdības bieži nenodod naudu pilsētām un kopienām, jo viņu birokrātija strādā pārāk lēni un ar šo naudu viņi labprātāk aizlāpa caurumus savā budžetā," — raksta izdevums.

"Līdz 2017. gada beigām mums būs jāpiešķir bēgļu uzturēšanai aptuveni 18 miljonus eiro. Līdz šim esam saņēmuši 14 miljonus no federācijas, un 4 miljoni paliek deficītā! Tas ir skumji, bet kopienas ir pēdējās barības ķēdē," – paziņoja izdevumam Langenfeldas (Ziemeļreina-Vestfālene) pilsētas birģermeistars Franks Šnaiders. Hemingenas (Lejassaksija) birģermeistars Klauss Dīters Šahtgaida paziņoja, ka viņa pārveldei trūkst apmēram 620 tūkstoši eiro, šogad paredzēts izmaksāt 3 miljonus, bet kasē ir tikai 2,38 miljoni.

"Mums ir nepieciešama nauda valodu kursiem, papildu sociālajiem darbiniekiem, jauniem bērnudārziem," – paskaidroja pilsētas galva.

Par līdzīgām problēmām runā arī citi Vācijas birģermeistari.

Pašreizējā migrācijas krīze ir lielākā kopš Otrā pasaules kara, to izraisījuši pirmkārt, militārie konflikti un ekonomiskās problēmas Tuvo Austrumu un Ziemeļāfrikas valstīs

Pēc temata

Vācija deportē otru noraidīto afgāņu grupu
Vācijas laikraksts informē, ka ceļojumu uz Eiropu gaida 5,95 miljoni bēgļu
Vācijā piedāvā sūtīt bēgļus uz Āfriku
Vācijā notikusi bēgļu un nacionālistu sadursme
Nosvērti un laimīgi: kāpēc bēgļi bēg tālāk

Galvenie temati