22:01 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Ziemeļu straume 2 (224)
29

Dāņu preses rīcībā nonācis dokuments, kurā Eiropas komisija ierosina ES dalībvalstīm paust viedokli par gāzes vada "Ziemeļu straume 2" izbūvi un atbalstīt to.

RĪGA, 30. marts — Sputnik. Eiropas Komisija vērsusies pie ES valstīm ar aicinājumu paust viedokli par gāzes vada "Ziemeļu straume 2" izbūvi un atbalstīt projektu, informē aģentūra Reuters ar atsauci uz dāņu avīzi Politiken.

Politiken rīcībā nonācis dokuments, kurā Eiropas komisija ierosina ES dalībvalstīm paust domas par gāzes vada izbūvi un informē, ka projektu nav iespējams īstenot "tiesiskā vakuuma" apstākļos, ziņo aģentūra.

EK pārstāve Anna Kaisa Itkonena pavēstījusi izdevumam, ka Eiropas komisija lūgs ES valstīm atļauju uzsākt pārrunas ar Krieviju jautājumā par gāzes vada izbūvi.

Iepriekš Politiken informēja, ka Ziemeļu padomes 68. sesijā Kopenhāgenā Dānijas premjerministrs Larss Lekke Rasumsens pavēstījis, ka gāzes vadam "Ziemeļu straume 2" ir ģeopolitiska dimensija, tāpēc nepieciešams projekta vērtējums no Eiropas komisijas puses.

Šī gada februārī ES komisārs enerģētikas un klimata jautājumos Migels Ariass Kanjete tikās ar Nord Stream 2 vadību un uzsvēra, ka gāzes vadam pēc tā izbūves nāksies funkcionēt saskaņā ar atbilstošo ES likumdošanu, tostarp arī ar normām enerģētikas un apkārtējās vides jautājumos.

Projekts "Ziemeļu straume 2" paredz divu gāzes vada maģistrāļu izbūvi no Krievijas piekrastes pāri Baltijas jūrai līdz Vācijai ar kopējo jaudu 55 miljardu kubikmetru gāzes apmērā. "Gazprom" projektā piederēs 50% projekta, Eiropas kompānijām OMV, BASF, Engie, Shell, Uniper (izvesta no E.On) — pa 10%. Jaunais gāzes vads tiks izbūvēts līdzās "Ziemeļu straumei". "Gazprom" valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksands Medvedevs iepriekš informēja, ka ar "Ziemeļu straumi 2" saistītie kapitālie izdevumi plānoti 8 miljardu eiro apmērā, taču līdz ar aizņēmumiem summa var sasniegt 9,9 miljardus.

Gāzes vada "Ziemeļu straume 2" plānošanai, buvdarbiem un tālākai ekspluatācijai nodibināta kompānija "Nord Stream 2 AG".

Temats:
Ziemeļu straume 2 (224)

Pēc temata

"Gazprom" gatavs piegādāt ES tik daudz gāzes, cik nepieciešams
Polija draud ES ar tiesvedību lietā par "Ziemeļu straumi 2"
Polija gatava nosaldēt visu Eiropu, lai iezāģētu "Gazprom"

Galvenie temati