09:05 07 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Pasaulē
Saņemt īso saiti
23

Ukrainas Nacionālās bankas priekšsēdētāja vietnieks uzskata, ka tikai SVF var palīdzēt valstij norēķināties ar starptautiskajiem kreditoriem.

RĪGA, 12. marts — Sputnik. Ukrainas Nacionālās bankas priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Čurijs paziņojis, ka bez Starptautiskā Valūtas fonda atbalsta Kijeva zaudēs grivnas kursa kontroli, turklāt strauji augošais ārējais parāds var novest pie defolta, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Ukrainas izdevumu "Vesti".

Ukrainas Bruņoto spēku karavīrs bruņumašīnā. Foto no arhīva
© AFP 2019 / ANATOLII STEPANOV

Pēc ierēdņa domām, tikai SVF var palīdzēt valstij norēķināties ar starptautiskajiem kreditoriem. "Tikai matemātiskie aprēķini liecina, ka bez SFV tālākajiem kredītiem mēs saistības neizpildīsim. Tas ir, sāksies valsts defolts, tas ir jāsaprot visiem," – Čurija teikto citē preses izdevums.

Ukrainas Nacionālās bankas priekšsēdētāja vietnieks uzskata, ka valdībai neizdosies patstāvīgi uzturēt grivnas kursu. Lai novērstu "finansiālo katastrofu", Kijevai nāksies vērsties starptautiskajās organizācijās. Ierēdnis atgādināja, ka tuvāko gadu laikā Ukrainai nāksies atmaksāt kreditoriem aptuveni 12,5 miljardus dolāru.

Pēc temata

Pārtrauktas dīzeļdegvielas piegādes Ukrainā no Krievijas
Kratīšanas laikā mājās pie Ukrainas uzņēmuma vadītāja atrasta zeltīta izlietne
Ukrainā ierosināts bloķēt sociālos tīklus "Odnoklassniki" un "VKontakte"

Galvenie temati