01:29 05 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (130)
31

Juristu slēdziens liecina, ka nekādi likumi vai noteikumi neparedz šādus maksājumus.

RĪGA, 4. marts —Sputnik. Britu valdības juristi nonākuši pie slēdziena, ka Lielbritānijai nav juridiskā pamatojuma izmaksāt Eiropas Savienībai 60 miljardus eiro sakarā ar iepriekš noslēgtajiem līgumiem, pēc izstāšanās no Eiropas Savienības, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz laikrakstu Times.

"Mūsu juridiskā padoms — maksājums pēc 50. panta aktivizācijas procesa pabeigšanas nav jāveic," — pastāstīja laikrakstam informacijas avots valdībā.

Juristu slēdziens liecina, ka nekādi likumi vai noteikumi neparedz šādus maksājumus, un Briselei nav pamata to pieprasīt. Pēc juristu vārdiem, maksājumi ir iespējami, ja tie ir paredzēti ar abu pušu parakstītu vienošanos par noregulējumu.

"Domājiet par to, kā par golfa kluba noteikumiem. Ja pametat klubu, jums nav jāmaksā," — sacīja laikraksta avots.

Laikraksta sarunbiedrs paskaidroja, ka Apvienotā Karaliste var piedāvāt brīvprātīgas izmaksas, ja tas nodrošinās valstij priviliģētu piekļuvi tirgiem un sadarbību tādās jomās kā justīcija un drošība.

2016. gada jūnija referendumā briti nobalsoja par valsts izstāšanos no ES. Saskaņā ar Augstākās tiesas lēmumu, valdība iesniegusi parlamentā likumprojektu par Brexit uzsākšanu. Līdz marta beigām premjere Terēza Meja plāno iedarbināt Lisabonas līguma par izstāšanos no ES 50. rakstu.

Jau ziņots, ka Lielbritānijai Brexit izmaksās 50-60 miljardus eiro, ko Londona būs spiesta izmaksāt ES saskaņā ar iepriekš noslēgtajiem līgumiem. Kā norāda ES informācijas avoti, jautājums par Londonas maksājumiem vairāku desmitu miljardu eiro apjomā būs viens no pirmajiem sarunās ar Terēzas Mejas valdību pēc valsts izstāšanās no ES procesa sākuma, kas ieplānota 2017. gada martā. Šī summa ietver ilggadējās Lielbritānijas saistības.

Temats:
Atvadas angļu stilā (130)

Pēc temata

The Independent: Terēza Meja piedāvājusi Trampam sekot Reigana piemēram
Lielbritānijas vēstnieks ES Aivens Rodžerss zaudējis pacietību
Jurists iesaka rūpīgi izvērtēt Brexit nozīmi

Galvenie temati