13:00 27 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2143
  • RUB91.2538
Pasaulē
Saņemt īso saiti
32

Ukrainas prezidents Petro Porošenko apgalvojis, ka visa civilizētā pasaule ir pārliecināta par Krimas piederību Ukrainai. Viņš apsūdzējis Krieviju par "rupjiem cilvēktiesību pārkāpumiem" pussalā un solījis "turpināt cīņu".

RĪGA, 27. februāris — Sputnik. Ukrainas prezidents Petro Porošenko paziņojis, ka Kijeva nepametīšot "tautiešus" Krimā bez atbalsta, informē RIA Novosti, atsaucoties uz Ukrainas prezidenta lapā Facebook publicēto informāciju.

Porošenko apgalvojis, ka visa civilizētā pasaule ir pārliecināta par Krimas piederību Ukrainai. Viņš apsūdzējis Krieviju par "rupjiem cilvēktiesību pārkāpumiem" pussalā un solījis "turpināt cīņu".

Iepriekš Ukrainas valsts vadītājs informēja par "pilnvērtīga kara" risku ar Krieviju.

Krimas pussalā uz viņa teikto atbildēja, ka ļoti labi atceras Porošenko "gādību", kas izpaudusies dažāda veida blokādēs. "Krimas iedzīvotāji būtu pateicīgi Prorošenko, ja viņš atstātu pussalu bez sava tēvišķīgā mantojuma un rūpēm," – paziņoja Valsts domes deputāts no Krimas, bijušais vicepremjers Ruslans Balbeks.

Savukārt senators Aleksejs Puškovs publicēja viedokli Twitter tīklā par to, ka Krimai diezin vai vajadzīgs Porošenko atbalsts pēc tam, kad viņš "parūpējies" par Donbasu.

Maskava noraida jebkādas Kijevas izteiktās apsūdzības "agresijā" un uzsver: Krima ir Krievijas teritorija, un šis jautājums netiek apspriests.

Krima atgriezās Krievijas sastāvā pēc referenduma 2014. gada martā, kad 96,77% vēlētāju Krimas Republikā un 95,6% Sevastopoles iedzīvotāju izteicās par pievienošanos Krievijas Federācijai.

Tautas viedoklis tika izpausts pēc valsts apvērsuma Ukrainā 2014. gada februārī. Krimas iedzīvotāji demokrātiski, saskaņā ar starptautiskajām tiesiskajām normām un ANO Statūtiem nobalsoja par pievienošanos Krievijai.

Pēc temata

Tramps sola Porošenko, ka centīsies panākt mieru Ukrainā
NATO trūkst informācijas: kāpēc Porošenko vajadzīgs referendums par dalību aliansē
Nīderlandes parlamenta apakšpalāta ratificējusi ES un Ukrainas asociācijas līgumu
Ukrainas prezidents ierosina pastiprināt sankcijas pret Krieviju

Galvenie temati