11:45 04 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2048
  • RUB88.8857
Pasaulē
Saņemt īso saiti
31

Uzstāšanos Floridā ASV prezidents Donalds Tramps sūrojās, ka daudzas bagātas NATO dalībvalstis "nemaksā rēķinus".

RĪGA, 19. februāris — Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps apgalvoja, ka joprojām ir NATO piekritējs, taču atgādināja, ka daudzi alianses locekļi "nemaksā rēķinus".

"Mēs esam spiesti ignorēt nogurdinošo vakardienas karu atbalsi. Mēs piedalāmies cīņās, kas mums nepalīdz, mēs piedalāmies cīņās, kurās citi neizturas pret mums godīgi. Esmu NATO piekritējs, taču daudzas NATO valstis, daudzas valstis, ko mēs aizstāvam, ļoti bagātas valstis, nemaksā savus rēķinus. Šīm valstīm mums ir jāpalīdz,"- sacīja Tramps, uzstājoties Floridā.

Šonedēļ Pentagona vadītājs Džeimss Matiss, uzstājoties NATO locekļu aizsardzības ministru sanāksmē, aicinājis valstis palielināt finansējumu aizsardzības vajadzībām, ja viņi nevēlas, lai Savienoto Valstu saistības alianses labā samazinātos.

Atbildē ministri apstiprināja valstu saistības palielināt aizsardzības izdevumus līdz 2% iekšzemes kopprodukta (IKP), un daudzi dalībnieki paziņojuši par nodomu sākt palielināt aizsardzības izdevumus.

Tagad Igaunija ir vienīgā Baltijas valsts, kas izpilda NATO kritēriju par 2% no IKP, un viena no piecām ES valstīm, kas seko šīm ieteikumam. Šī faktora dēļ ASV jaunais prezidents Donalds Tramps kritizēja aliansi: viņaprāt, NATO dalībnieki neapmaksā organizācijas izdevumus līdz ar ASV.

Latvijas un Lietuvas varas iestādes jau paziņojušas par nodomu līdz 2018. gadam palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP.

Pēc temata

Latvija sola tērēt aizsardzībai 2% IKP pēc ASV ultimāta
Lavrovs atbildējis Mogerīni par sankcijām un Minskas vienošanos īstenošanu
Ko pie ASV krastiem dara Krievijas izlūkkuģis
Ādažos notiks operācijas "Atlantic Resolve" karavīru sagaidīšanas ceremonija

Galvenie temati