08:28 20 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Pasaulē
Saņemt īso saiti
70

Iniciatīva izsaukusi neviennozīmīgu reakciju: vieni to atbalstīja, citi – uzskata par "nezinātnisku".

Rīga, 29. janvāris — Sputnik. Britu ārstus lūdz nedēvēt grūtnieces par topošām mammām, jo tas var aizvainot transgenderus. Tā vietā ieteikts izmantot terminu " cilvēki stāvoklī". Par to ziņo RIA Novosti, atsaucoties uz Daily Mail.

Aleksejs Stetjuha
© Sputnik / Робертс Вицупс
Britu Medicīnas asociācijas publicētajā " Efektīvas komunikācijas rokasgrāmatā" norādīts, ka "cilvēki kuri var ieņemt vai dzemdēt bērnu, identificē sevi kā sievietes". Tomēr, pēc britu medicīnas sabiedrības pārstāvju domām, pastāv transgenderi, kuri tāpat var nonākt grūtniecības stāvoklī. Kā piemērs izdevumā pieminēts gadījums ar 20 gadu veco transgenderu Haidenu Krosu(Hayden Cross), kurš juridiski ir vīrietis, izmanto hormonu aizvietošanas terapiju, lai arī viņam vēl nav izdarīta dzimuma maiņas operācija, taču viņš gaida bērnu.

Iniciatīva izsaukusi neviennozīmīgu reakciju: vieni pilnībā to atbalstīja, citi nosauca to par "nezinātnisku". Pēc kritiķu domām, šis piedāvājums ir "aizskarošs un bīstams", jo katrs ārsts zina, ka dzemdēt var tikai sievietes.

Konservatīvās partijas pārstāvis, deputāts Filips Deiviss (Philip Davies) nosauca iniciatīvu par "absolūti nejēdzīgu" un piebilda: "Ja grūtnieci nedrīkst saukt par topošo mammu, uz kurieni tad ripo pasaule?"

Pēc bijušā Ročestera bīskapa Maikla Nazira-Ali domām, "tāds noteikums mulsinās cilvēkus jautājumā par vitāli svarīgo mātes lomu bērnu audzināšanā."

Pēc temata

Igaunijā reģistrētas pirmās viendzimuma laulības
Prezidenta Trampa pirmā diena: veselības aprūpe, spēka struktūras un geju tiesības
Viļņā geju parādes laikā tika aizturēti seši cilvēki

Galvenie temati