10:07 08 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Pasaulē
Saņemt īso saiti
30

ASV jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps plāno parakstīt pirmos rīkojumus inaugurācijas dienā.

RĪGA, 20. janvāris — Sputnik. Donalds Tramps, ASV jaunievēlētais prezidents, pirmos rīkojumus parakstīs jau inaugurācijas dienā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz aģentūras Reuters sniegto informāciju.

ASV 45. prezidenta Donalda Trampa inaugurācijas oficiālā ceremonija notiks Vašingtonā 20. janvārī. Jaunievēlētais prezidents ar dzīvesbiedri Melāniju ieradušies Sentendrjūsas kara aviobāzē, pirmo reizi lidojumam izmantojot prezidenta lidmašīnu. Trampa preses sekretārs Šons Speisers paziņoja, ka savā inaugurācijas uzrunā jaunievēlētais prezidents paudīs "ļoti personīgu uzskatu" par ASV.

ASV jaunievēlētā prezidenta pagaidu komandas darbinieks paskaidroja, ka Trampam izraudzīti jau aptuveni 200 iespējamie rīkojumi, ko viņš varētu parakstīt. To vidū jaunais prezidents izraudzīsies nozīmīgākos. informācijas avots paziņoja, ka Tramps plāno spert pirmos soļus sienas būvdarbiem uz Meksikas robežas un imigrācijas ierobežošanai. Jaunievēlētais prezidents plāno atcelt arī vairākus Baraka Obamas rīkojumus.

Sestdien Tramps iecerējis apmeklēt CIP galveno mītni – šīs organizācijas darbu viņš vairākkārt kritizējis vēlēšanu kampaņas gaitā.

Amerikāņu miljardieris Džordžs Soross
© Sputnik / Сергей Гунеев

Inaugurācijas dienu ASV jaunievēlētais prezidents un viceprezidents, kā arī viņu ģimeņu locekļi sāks ar lūgšanu sv. Jāņa baznīcā iepretī Baltajam namam, kurā tradicionāli tiek noturēti šādi dievkalpojumi.

Prezidenta zvēresta ceremonija sāksies pl. 11 no rīta pēc Vašingtonas laika. Tās noslēgumā paredzēta prezidenta uzruna par godu inaugurācijai. Pl. 13 sāksies svinīgās pusdienas, kurās piedalīsies Kongresa locekļi, pl. 15 ieplānota inaugurācijas parāde, bet pl. 19 – Brīvības balle Vašingtonas izstāžu centrā.

Vakar telekanālā CNN bija redzams sižets, kura autors sīki izskatīja atentāta scenāriju inaugurācijas ceremonijas laikā.

Pēc temata

Man nav sakara ar Krieviju! – Tramps atbildējis uz ziņām par kompromitējošo informāciju
Mediji ziņo, ka pēc Trampa uzvaras Soross zaudējis aptuveni miljardu dolāru
Tramps pieļauj sankciju atcelšanu pret Krieviju

Galvenie temati