00:47 26 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2225
  • RUB90.3519
Pasaulē
Saņemt īso saiti
89

Iepriekš ar dokumentiem bija iespējams iepazīties tikai no četriem datoru termināliem Nacionālajā arhīvā Merilendas štatā.

RĪGA, 19. janvāris — Sputnik. ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) publicējusi savu arhīvu, ko veido aptuveni 13 miljoni lappušu dažādos dokumentos, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz telekanāla CNN sniegto informāciju.

Iepriekš ar dokumentiem bija iespējams iepazīties tikai no četriem datoru termināliem Nacionālajā arhīvā Merilendas štatā. CIP plānoja publicēt atslepenotos dokumentus tīmeklī 2017. gada beigās, taču process tika paātrināts.

"Piekļuvi šiem dokumentiem atrašanās vieta vairs neierobežo," — paskaidroja CIP informācijas pārvaldes nodaļas vadītājs Džozefs Lamberts.

"Šeit nav rūpīgas (informācijas — red.) atlases. Tas ir pilns stāsts ar labām un sliktām niansēm," — atzīmēja CIP pārstāvis Hezers Frocs Horniaks.

Piemēram, izlūkošanas pārvalde publicējusi dokumentus par CIP darbību Vjetnamas kara, Korejas konflikta un aukstā kara laikā. Sniegta arī informācija par domājamajām NLO darbības izpausmēm un iepriekš slepeno militāro projektu "Stargate", kura ietvaros ritēja dažādu cilvēka spēju pētījumi, piemēram, tika pētītas iespējas "vērot notikumus" no attāluma un vākt informāciju lielā attālumā.

Pēc temata

ASV Valsts departaments paskaidrojis pierādījumu trūkumu kiberuzbrukumu lietā
"Dārgā CIP! Tēma nav vispusīgi izskatīta"
ASV izlūkošanas dienests gatavojas atklāt Trampam valsts noslēpumu
Tagi:
CIP, ASV

Galvenie temati