18:30 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2053
  • RUB89.3155
Pasaulē
Saņemt īso saiti
23

Šodien paredzēts atklāt parlamenta darba jauno sesiju, tomēr opozīcijas "Pilsoniskās platformas" deputāti likumdevēju sapulcē turpina savu protesta akciju.

RĪGA, 12. janvāris — Sputnik. Polijas opozīcijas likumdevējiem, kas parlamenta ēkā bloķē prezidiju, var draudēt naudassodi un līdz pat desmit gadiem cietumā, ceturtdien brīdināja iekšlietu ministrs Marjušs Blaščaks.

Kaut arī parlamenta jauno sesiju paredzēts atklāt vēlāk šodien, tomēr opozīcijas "Pilsoniskās platformas" deputāti likumdevēju sapulcē turpina savu protesta akciju, inform aģentūra LETA.

Neļaujot parlamenta apakšnama Seima spīkeram veikt savus pienākumus, deputāti pārkāpj likumu, skaidroja ministrs.

Likumdevējiem ir parlamentārā imunitāte, tomēr zināmos gadījumos tā var tikt atcelta.

Opozīcijas deputāti kopš 16.decembra ieņēmuši Seima plenārsēžu zāli, cenšoties bloķēt likumdevēju sapulces darbu.

Protestus plenārsēžu opozīcija zālē sāka, kad viens no "Pilsoniskās platformas" deputātiem tika izslēgts no debatēm par budžetu pēc tam, kad izteicās par plānotiem ierobežojumiem žurnālistiem.

Kad opozīcijas deputāti sadrūzmējās ap spīkera tribīni plenārsēžu zālē, bloķējot Seima darbu valsts budžeta pieņemšanā, valdošās partijas "Likums un taisnīgums" deputāti pēc līdera Jaroslava Kačiņska aicinājuma sarīkoja balsojumu par budžetu citā telpā.

Opozīcijas partijas apgalvo, ka šis balsojums neesot bijis likumīgs, un pieprasīja atkārtotu balsojumu par budžetu, solot līdz tam okupēt plenārsēžu zāli.

Pēc temata

Polijas bijušais prezidents ierosinājis "izmest" Poliju no Eiropas Savienības
Polijā protestu dalībnieki bloķējuši parlamenta ēku
Plašs protesta maršs Varšavā
Tagi:
cietumsods, opozīcija, Polija

Galvenie temati