09:12 05 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
15

Pakistānietis nolēmis atklāti runāt par aizturēšanu, lai pierādītu citiem, ka nav vainīgs. Viņš baidās par savu dzīvību, ņemot vērā, ka cilvēki viņu asociē ar teroraktu.

RĪGA, 31. decembris – Sputnik. Pakistāniešu patvēruma meklētājs, kurš tika aizturēts Berlīnes terorakta lietā, bet drīz arī atbrīvots, apsūdzējis policiju par ļaunprātīgu izturēšanos, vēsta LETA, atsaucoties uz britu laikraksta "Guardian" sniegto informāciju. Berlīnes policija pārmetumus noraida.

Pirms tika iegūtas liecības, ka kravas auto cilvēku pūlī Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā ietriecis tunisietis Aniss Amri, policija sākotnēji aizturēja pakistāniešu imigrantu Navidu B. Kāds aculiecinieks likumsargiem bija apgalvojis, ka sekojis pakistānietim no terorakta vietas.

Policisti "spieda ar kurpju papēžiem man uz pēdām", laikrakstam sacīja Navids, piebilstot, ka viens no policistiem ar roku saspiedis viņa kaklu.

Navids nofotografēts izģērbts un vairākas reizes par pretošanos iepļaukāts, vēsta laikraksts.

Pakistānietis nolēmis atklāti runāt par aizturēšanu, lai pierādītu citiem, ka nav vainīgs. Viņš arī bažījas par savu dzīvību, ņemot vērā, ka cilvēki viņu asociē ar teroraktu. Navidam arī ir bail par savu ģimeni Pakistānā, zinot, ka ar to jau ir sazinājušies drošības dienestu pārstāvji.

Kā Navids skaidrojis laikrakstam, viņš esot bijis politiski aktīvs Pakistānas Beludžistānas provincē, un viņam no tās esot bijis jābēg, jo viņa dzīvībai draudējušas briesmas.

Apsūdzības ļaunprātībās Berlīnes policija noraida.

"Šajos apgalvojumos nav ne vismazākās daļas patiesības," sacīja Berlīnes policijas pārstāvis sakariem ar presi Vinfrids Vencels.

"Neviens no darbiniekiem pret viņu pavisam noteikti nav izturējies slikti," viņš uzsvēra.

Teroraktā Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā 19.decembrī tika nogalināti 12, bet ievainoti vairāk nekā 50 cilvēku. Atbildību par teroraktu uzņēmies džihādistu grupējums "Islāma valsts". Galvenais par terorakta pastrādāšanu aizdomās turētais tunisietis Amri 23.decembrī netālu no Milānas zaudēja dzīvību apšaudē ar policiju.

Pēc temata

Atbildību par teroraktu Berlīnē uzņēmusies "Islāma valsts"
"Berlīnes slaktiņa" atbalsis: Eiropas labējie pret migrantiem
Tunisijā aizturēti Berlīnes slaktiņa sarīkotāja iespējamie līdzgaitnieki

Galvenie temati