08:02 27 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Pasaulē
Saņemt īso saiti
10

Vācijas izlūkdienesta slepenie dokumenti nebija pazuduši 2015. gada kiberuzbrukuma laikā, kurā vainoja Krievijas hakerus, bet vietnei WikiLeaks tos nodevis avots vācu parlamentā.

RĪGA, 18. decembris — Sputnik. Vainīgs pie konfidenciālo dokumentu nodošanas par Vācijas valsts varām vietnei WikiLeaks ir avots vācu parlamentā, nevis "Krievijas hakeri", vēsta telekompānija ARD.

Pēc bijušā CIP un Nacionālās drošības aģentūras (NDA) darbinieka Edvarda Snoudena atmaskošanas kļuva zināms par to, ka ASV specdienesti spiegoja simtiem tūkstošu pilsoņu Vācijā, noklausījās kancleres Angelas Merkeles mobilo tālruni, bet Federālais Vācijas izlūkdienests (BND), kas tieši pakļaujas kanclera resoram, palīdzēja amerikāņiem sekot mērķiem Eiropā.

Šā gada 1. decembrī WikiLeaks publicēja 2,5 tūkstošus dokumentu, kas attiecās uz BND darbības izmeklēšanu un izlūkdienesta sadarbību ar ASV Nacionālās drošības aģentūru, kurus bundestāga komitejai izmeklēšanas ietvaros nodevuši dažādi valsts dienesti.

Toreiz mediji ziņoja, ka šie dokumenti varētu būt nozagti 2015. gada pavasara kiberuzbrukuma rezultātā, kurā apsūdzēja "Krievijas hakerus". 2015. gada maijā bundestāga pārstāvji atzinuši, ka dažu nedēļu laikā nezināmi laupītāji saņēma datus no slēgtās sistēmas. Spiegel izplatījis informāciju par to, ka uzbrukumā varētu būt vainīgi krievi.

Tomēr pašlaik izdevums vēsta, ka nav nekādu pierādījumu par šo datu zādzību kideruzbrukuma laikā. Bundestāga priekšsēdētājs Norberts Lammerts piekrita sākt izmeklēšanu par nenosauktu informācijas avotu.

Pēc temata

Krievijas Federācijas padome ironiski komentē informāciju par Kremļa datorsistēmu uzlaušanu
WikiLeaks dibinātāja draugs stāsta, kā iegūta Klintones štāba vadītāja sarakste
FIB direktors iebildis pret Krievijas apsūdzēšanu hakeru uzbrukumos
Krievijas ĀM nosauca par "nespēku" vārdus par Maskavas iejaukšanos ASV vēlēšanu procesā

Galvenie temati