23:29 18 Oktobris 2017
Rīga+ 8°C
Tiešraide
Belavia

Porošenko atvainojies par incidentu ar Baltkrievijas kompānijas lidmašīnu

© Sputnik / Виктор Толочко
Pasaulē
Saņemt īso saiti
13

Telefona sarunā ar Baltkrievijas prezidentu Aleksandru Lukašenko Ukrainas valsts vadītājs Petro Porošenko atvainojies par incidentu, kas saistīts ar Baltkrievijas aviokompānijas "Belavia" lidmašīnu.

RĪGA, 11. novembris — Sputnik. Ukrainas prezidents Petro Porošenko atvainojies Baltkrievijas valsts vadītājam Aleksandram Lukašenko par incidentu, kurā rezultātā Baltkrievijas aviokompānijai "Belavia" piederošā lidmašīna bijusi spiesta atgriezties Kijevā, informē Sputnik Baltkrievija.

Abu valstu vadītāju telefona saruna notikusi 10. novembrī pēc Ukrainas iniciatīvas. Baltkrievijas prezidenta preses dienests informēja, ka valstu vadītāji apsprieduši divpusējās attiecības un tirdznieciski ekonomiskās sadarbības perspektīvas. Lukašenko un Porošenko vienojušies par tikšanos, un abu valstu Ārlietu ministrijām jau dots uzdevums vienoties par tikšanās datumu un organizēt pārrunas līdz šī gada beigām.

Baltkrievija gaida ne vien atvainošanos, bet arī lidmašīnas papildu uzpildes kompensāciju.

21. oktobrī Ukrainas varas iestādes pieprasīja Baltkrievijas aviokompānijai "Belavia" piederošās lidmašīnas atgriešanos Kijevā, piedraudot ar iznīcinātājiem. Pēc nosēšanās Ukrainas tiesībsargājošās iestādes no lidmašīnas izsēdināja pasažieri, armēņu žurnālistu Armenu Martirosjanu. Ar diplomātisko kanālu starpniecību Baltkrievija nosūtīja protesta notu un pieprasīja atvainošanos un materiālo kompensāciju. Minska publiskoja arī lidmašīnas pilotu un Ukrainas dispečeru sarunu ierakstus.

Pēc temata

Žurnālisti par UDD pretenzijām: mēs nebijām Donbasā
ANO Drošības padome noraida Ukrainas paziņojumu Krimas jautājumā
Ukraina aizliegusi iebraukt valstī 140 kultūras darbiniekiem no Krievijas

Galvenie temati