21:59 19 Septembris 2017
Rīga+ 14°C
Tiešraide
Lielbritānijas bruņumašīna. Foto no arhīva

Lietuvieši māca britu karavīrus cīnīties ar "Krievijas propagandu"

© Flickr/ Caroline Davies
Pasaulē
Saņemt īso saiti
30

Lielbritānija var mācīties, kā cīnīties, par piemēru izmantojot dezinformācijas kamapaņu, kas izvērsta pret Lietuvu, vēsta britu avīze Times.

RĪGA, 1. novembris — Sputnik. Lietuvas īpašās nodaļas karavīri māca savus kolēģus "identificēt Krievijas mēģinājumus manipulēt ar sabiedrisko viedokli un pretoties tiem," informē RIA Novosti, atsaucoties uz britu avīzē Times publicēto informāciju.

Pašlaik apmācīta tiek 77. brigāde — salīdzinoši jauna Lielbritānijas armijas vienība, kas nodarbojas ar informācijas cīņu, teikts rakstā.

"Lielbritānija var mācīties, kā cīnīties, par piemēru izmantojot dezinformācijas kamapaņu, kas izvērsta pret Lietuvu," — Times citē anonīmu informācijas avotu bruņoto spēku aprindās.

Viņš apgalvo, ka Krievija jau ilgu laiku uzbrūk Lielbritānijai ar maigā spēka palīdzību. Times raksta, ka tā ir "taktika, ko valdības izmanto, lai iegūtu ietekmi bez militārā spēka pielietošanas."

Iepriekš Eiropas politikas analīzes centrs (CEPA) Vašingtonā un Lielbritānijas analītiskais centrs Legatum Institute publicēja informācijas karam veltītu pētījumu. Tā autori apgalvo, ka Krievija uzbrūkot Eiropas vērtībām un demokrātijai, nevis karo par "eiropiešu prātiem".

Krievijas pastāvīgais pārstāvis Eiropas Savienībā Vladimirs Čižovs uzskata, ka informatīvās konfrontācijas pamatā ir Maskavas vispusēja apturēšana ar dažādām metodēm. Pie tam Krievijas valdība ne vienu reizi vien ir uzsvērusi, ka informācijas karu ir sākušas rietumvalstis.

Pēc temata

Rīgā notiek diskusija par Kremļa ietekmi uz medijiem
Kremlis pārmet rietumu medijiem nevēlēšanos informēt par Krievijas darbību Sīrijā
"Krievi nāk": britu mediji krīt histērijā Krievijas kuģu dēļ
Tīša Krievijas demonizācija

Galvenie temati