05:36 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Pasaulē
Saņemt īso saiti
31

ASV Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra un Demokrātijas pētījumu centra ziņojumā norādīts, ka Krievijas valdība popularizē savu vadības stilu un "suverēnās demokrātijas" modeli.

RĪGA, 14. oktobris — Sputnik. Krievija ar Sputnik un RT palīdzību pārņem kontroli pār informāciju pasaulē, teikts ASV vadošas ārpolitisko pētījumu organizācijas — Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra (Vašingtona) un Demokrātijas pētījumu centra (Sofija) kopīgajā ziņojumā, vēsta RIA Novosti.

Ziņojums sastādīts uz 90 lappusēm, pētījumi ilga 16 mēnešus.

"Krievija izmanto valsts finansēto "neatkarīgo" televīzijas un radio kanālu un interneta avotu, piemēram, RT un Sputnik augošo impēriju un aktīvi atver jaunas filiāles visā pasaulē, ar slēptu vidutāju palīdzību noslēdzot stratēģiski nozīmīgus darījumus vietējos medijus,un tādējādi iegūst arvien plašāku kontroli pār informācijas plūsmu," — teikts ziņojumā.

Ziņojuma autori uzsver, ka "vide, kas ierobežo mediju darbību, līdz ar telekomunikāciju sektoru politiski motivēto nostiprināšanos netieši ietekmē informācijas karu," it īpaši valstīs, kas pauž simpātijas Krievijas interesēm.

Ziņojumā norādīts, ka ar šādiem paņēmieniem Kremlis popularizē savu vadības stilu un savu "suverēnās demokrātijas" modeli, kas dāvā iedvesmu arvien jauniem Eiropas valstu līderiem, kuri cenšas uzturēt un paplašināt savu varu. Kā piemērs tika minēts Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans, kurš atklāti norādījis, ka viņa jauno liberālo reformu modelis meklējams Krievijā.

Pēc temata

Mediji par to, kāpēc ASV politiķi pārvērš Krieviju par ļaunāko ienaidnieku
Telekompānijas Russia Today vietnei uzbrūk hakeri

Galvenie temati