05:46 27 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Pasaulē
Saņemt īso saiti
36

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs uzskata, ka raķešu kompleksu "Iskander M" pārvietošana uz Kaļiņingradas apgabalu atbilst jau ierastajai Krievijas izturēšanās līnijai.

RĪGA, 11. oktobris – Sputnik. Krievija turpina jau ierasto izturēšanās līniju, izvietojot Kaļiņingradas apgabalā raķešu kompleksus "Iskander M", paziņoja NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs konferencē "Cilvēki Eiropā" Pasavas pilsētā Vācijā.

"Tagad es redzu, ka viņi izvieto raķetes "Iskander" Kaļiņingradas (apgabalā – red.). Tas viss atbilst uzvedībai, ko mēs vērojam jau ilgu laiku," – pavēstīja Stoltenbergs.

Rakešu komplekss Iskander. Foto no arhīva.
© Sputnik / Алексей Даничев

Pagājušajā nedēļā Baltijas valstis uzzināja, ka no Ustjlugas uz Kaļiņingradas apgabalu pārvietots operatīvi takstiskais raķešu komplekss "Iskander". Tā pārvešanai tika izmantots automašīnu un dzelzceļa prāmis "Ambal", kurš Kaļiņingradā ieradās pa Baltijas jūru. Latvija pastiprināja modrību, Igaunija pauda satraukumu, bet Lietuva no komentāriem atturējās.

Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis Igors Konašenkovs paziņoja, ka ar šādām metodēm raķešu spēki pilnveido savu sagatavotības līmeni, turklāt viens "Iskander" tika speciāli novietots zem amerikāņu izlūkošanas pavadoņa orbītas, lai precizētu kosmiskā aparāta darba parametrus.

26.–27. oktobrī Briselē notiks NATO dalībvalstu aizsardzības ministru apspriede, kurā tiks izskatīta šī situācija.

Pēc temata

NATO valstu aizsardzības ministri spriedīs par "Iskanderiem"
"Iskanders" ar nodomu izvietots zem amerikāņu pavadoņa
ASV izlūkošanas dienesti uzskata, ka Kaļiņingradas apgabalā atrodas "Iskanderi"
Maskava izvērtēs NATO darbības pirms "Iskanderu" izvietošanas

Galvenie temati